Hlavná stránka

>

Správy

>

Nový album Korben Dallas sa bude volať Banská Bystrica

Nový album Korben Dallas sa bude volať Banská Bystrica

31.07.2014 - 14:00 | redakcia

Skupina Korben Dallas chystá nový album, ktorý by mal vyjsť na jeseň. Novinka sa bude volať Banská Bystrica a je voľným pokračovaním zatiaľ posledného albumu Karnevalová vrana. Nový album plánuje kapela predstaviť na jesennom turné po celom Slovensku.


"Vymyslieť názov nového albumu pri našej kreativite nie je až taký problém, skôr je problém sa potom na ňom zhodnúť. Ale vlastne ani s tým sme nikdy veľký problém nemali. Názov Banská Bystrica napadol Juraja počas cesty z koncertu v Čechách a s Lukim sa nám hneď zapáčil. Je to krásne pestrofarebné mesto, je v strede Slovenska a jeho meno skvelo znie," vysvetlil bubeník Ozo Guttler.

Formácia, ktorá má leto nabité koncertami a hrá na takmer všetkých festivaloch nielen na Slovensku, ale aj v Čechách, prezradila názov nového album fanúšikom práve na festivale v Banskej Bystrici.  

"Nikdy som si nemyslel, že budeme schopní vydávať albumy takto rýchlo. Keď sa človeku darí, povzbudzuje to aj kreativitu. Všetko sa potom zdá oveľa jednoduchšie. Momentálne už máme nahranú rytmiku, čiže basu a bicie, pre celý album. Teraz pracujem na gitarách a spevoch. Myslím si, že to bude veľmi pestrý album, ešte pestrejší ako Karnevalová vrana," spresnil podrobnosti o pripravovanej novinke frontman Juraj Benetin.

Korben Dallas

Kapela, ktorú tvoria spevák a gitarista Juraj Benetin, basgitarista Lukáš Fila a bubeník Ozo Guttler, má na konte dva albumy. Nová nahrávka vzniká opäť v štúdiu Mareka Rakovického zo skupiny Lavagance, kde Korben Dallas nahrali aj predchádzajúci album.

"Marek je zvukový alchymista, ktorý vie veľmi dobre poradiť aj ako producent. Sami si robíme aranžmány aj finálne úpravy, máme hlavné slovo pri mixovaní a masteringu, takže sme vlastne zároveň producentami albumu. Zatiaľ nám to veľmi dobre ide vo štvorici. Veľmi dôležitým členom je Ľubo Petruška z Chiki liki tu-a, ktorý nás vie upokojiť a vyriešiť rôzne problémy," vysvetlil basgitarista Lukáš Fila.

O väčšinu textov nových skladieb sa postaral Lukáš Fila. Basgitarista Korben Dallas má pripravených asi 40 nezhudobnených textov. "Pracujem tak, že si texty zoberiem so sebou niekam na exotickú dovolenku, kde si vezmem ukulele a robím k nim hudbu. Potom, keď už máme nejaké hrubé skice, ideme na chatu, kde tomu dáme kapelovú formu. Tak vznikla aj Karnevalová vrana a vzniká tak aj nový album. Z Karnevalovej vrany som vymyslel na ukulele asi sedem piesní, pritom na ňom neviem hrať," smeje sa Juraj Benetin.

Z očakávaného albumu je na svete už prvý singel. Skladba Spolu je jedinečným spojením speváčky Jany Kirschner a kapely Korben Dallas. Originálny retroklip k skladbe má na Youtube už vyše 86-tisíc prezretí. Korben Dallas plánujú nový album predstaviť na jesennom turné po celom Slovensku. Fanúšikovia sa tak na hudobníkov môžu tešiť vo všetkých krajských mestách.


Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z agentúry Porpaganda House.

Foto: Facebook.com/korbenband (titulná foto), Eduard Žákovic (foto v článku)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti