Hlavná stránka

>

Správy

>

Rita Ora pokračuje v nádielke klipov. Video k singlu New Look natočila v Dubaji

Rita Ora pokračuje v nádielke klipov. Video k singlu New Look natočila v Dubaji

31.07.2019 - 15:50 | Dušan Marko

Britská popová hviezda Rita Ora ani po skončení svojho úspešného svetového Phoenix Tour nezaháľa a naďalej propaguje svoj rovnomenný album. Už dávno sa ukázalo, že dlhoročné čakanie na jej druhú študiovku stálo za to a potvrdzuje to každým ďalším videoklipom. New Look je v poradí už šiestym singlom z úspešnej nahrávky.


V dnešnej dobe sa stalo nepísaným pravidlom, že väčšina hudobníkov vydá album a ponúkne z neho v podobe videoklipov a rádiových singlov dve, maximálne tri najchytľavejšie piesne. Opačným extrémom je uvádzanie jedného singla za druhým ešte pred vydaním samotného albumu, ktorým sa však jeho propagácia končí, pretože všetky potenciálne hity sú dávno minuté.

Ani jeden z týchto scenárov však nenasleduje Rita Ora. Tá síce už pred samotným vydaním svojej druhej štúdiovky Phoenix (2018) vydala niekoľko úspešných singlov, no v dobre rozbehnutom tempe pokračuje aj naďalej. Po balade Only Want You (feat. 6lack) prišla v polovici júla s videoklipom k ďalšej chytľavej nahrávke New Look. Rita ho stihla nakrútiť počas svojej koncertnej zastávky v Dubaji.


Ak patríte medzi fanúšikov Rihanny, možno vám tento vizuál pripomenie video k jej singlu Shut Up And Drive z roku 2007. Podobne ako ona, aj Rita sa pred kamerou ocitá v obklopení množstva rýchlych áut, priamo v metropole Spojených arabských emirátov. Po boku talentovanej rodáčky z Kosova sledujeme ženu v burke typickej pre miestnu kultúru, ale aj Aziatku a černošku. Vo zvyšku scén si Rita užíva rýchlu jazdu naprieč Dubajom.

Za prvé dva týždne od zverejnenia má videoklip len necelých šesť miliónov prehratí, čo vzhľadom na speváčkine minuloročné úspechy nie je žiadna sláva. Ak však berieme v úvahu, že ide spolu s promo singlami už o desiatu skladbu z toho istého albumu, ktorá sa dostala do éteru, tak je to celkom slušné číslo. Pilotný singel Your Song, ktorý napísal Ed Sheeran, vydala Rita Ora ešte v úvode roku 2017 a dodnes patrí medzi jej najúspešnejšie nahrávky.

Okrem samotného videoklipu New Look si môžete od minulého týždňa pozrieť aj pohľad do zákulisia v podobe making of videa.


Ak ste nestihli spomínané turné a chcete si Ritu v top forme jej doterajšej kariéry pozrieť a vypočuť aj naživo, tak ju do skončenia leta čaká ešte niekoľko festivalových vystúpení v blízkosti Slovenska. V závere augusta zaspieva v Rumunsku a v Chorvátsku a 8. septembra sa predstaví na známom festivale Lollapalooza v Berlíne, kde sa okrem nej ukážu aj hviezdy ako Billie Eilish, Martin Garrix či Swedish House Mafia.

Prečítajte si tiež: Rita Ora v Londýne všetkým vyrazila dych. Skvelou šou potvrdila, že patrí na vrchol


Autor: Dušan Marko
Foto: Facebook.com/RitaOra


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti