Hlavná stránka

>

Správy

>

Blíži sa tretí ročník festivalu Voľné pódium. Ako hosť vystúpi King Shaolin

Blíži sa tretí ročník festivalu Voľné pódium. Ako hosť vystúpi King Shaolin

King Shaolin, 2022
Zdroj: archív King Shaolin
31.07.2022 - 11:00 | redakcia

Banskobystrickí hudobníci, muzikanti a speváci sa po roku opäť predstavia na Námestí SNP. Tretí ročník multižánrového festivalu Voľné pódium sa uskutoční 4. až 6. augusta a na pódiu sa v popoludňajších a večerných hodinách odprezentuje až dvadsiatka účinkujúcich. Podujatie tradične uzavrie koncert známej slovenskej skupiny, tentokrát to bude energická mladá kapela King Shaolin.


Voľné pódium je projekt určený prioritne autorským kapelám, spevákom, ktorí si môžu vychutnať atmosféru veľkého profesionálneho pódia priamo na Námestí SNP. Z roka na rok kvalita účinkujúcich narastá, rovnako ako aj počet prihlásených. Tento rok sa na festival prihlásilo takmer 30 záujemcov. Do programu sa dostalo 20 jednotlivcov a hudobných zoskupení, kým minulý rok sa ich odprezentovalo len šestnásť.

Výber bol založený najmä na vyradení tých, ktorí nemajú vlastnú tvorbu, priestor preto dostali všetci, ktorí podmienky autorskej hudby spĺňali. Mnohé kapely aj speváci sa práve vďaka tomuto festivalu zviditeľnili a úspešne sa etablovali na slovenskej hudobnej scéne. Zároveň sú mnohí z nich aj súčasťou iných mestských podujatí. Počas troch dní festivalu Voľné pódium sa diváci môžu započúvať do kvalitných a žánrovo bohatých produkcií, či už to bude folk, indie, pop, inštrumentálne skladby ale aj rock či punk.


Program začína vo štvrtok 4. augusta od 16:00, v piatok 5. augusta od 16:30 a v sobotu 6. augusta od 17:00 . Medzi headlinerov podujatia, okrem King Shaolin, nepochybne patrí Peter Juhás band či bystrický Adalbert, alternatívno-rockový sólový projekt Vojtěcha Štědroňa, ktorý odohral svoj koncert aj na jednom z najznámejších svetových festivalov Sziget a predskakoval skupine Placebo.

Nebude chýbať ani kultová punková kapela Hasiaci Prístroj, ktorá je na hudobnej scéne už 33 rokov. Z Bratislavy príde skupina Andrej & Michal, ktorej niektorí členovia pochádzajú z okolia Banskej Bystrice. Podmanivé texty a hudba v spojení s husľami určite divákov zaujme. Okrem nich sa však predstaví aj účastník Superstar Matej Bartko, spevák Dominik Považan, éterická Vrana Marianna, Nela Šajbanová, Roman Buhovecký, folkový spevák Róbert Fapšo, účastníci súťaže Spievam po francúzsky Choco & Luna, bystrické kapely Čo už, Pohoda a Diagnoze s vlastnou inštrumentálnou hudbou.


Ani tento rok nebude chýbať diskusia so zaujímavými hosťami pod názvom Debatky o muzike, ktorá je na programe vo štvrtok 4. Augusta o 19:00 v príjemnom prostredí klubu Hogo Fogo Jazz & Art Club na Námestí Š. Moyzesa. Muzikant, manažér a hostiteľ Attila Béreš sa bude s pozvanými osobnosťami slovenskej hudby rozprávať napríklad aj o tom, či to majú dnešní muzikanti a umelci, vďaka šíreniu hudby a tvorby cez sociálne siete, jednoduchšie alebo naopak, majú väčšiu konkurenciu.

Počas troch dní festivalu si Banskobystričania a návštevníci mesta môžu okrem koncertov na Voľnom pódiu vychutnať vo štvrtok aj hip-hop a breakdance priamo na Námestí SNP, v rámci medzinárodného podujatia Outbreak Europe, v piatok a sobotu uhasiť smäd kvalitným pivom na Banskobystrickom pivnom festivale, ktorý pripravil Cech hostinských a v sobotu sa pokochať špeciálnymi automobilovými veteránmi v rámci Grand Retro Show.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Zuzana Chrenková Srncová. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti