Hlavná stránka

>

Správy

>

Turné Petra Cmorika štartuje už o pár dní. Vyhrajte voľné vstupy s Hudba.sk!

Turné Petra Cmorika štartuje už o pár dní. Vyhrajte voľné vstupy s Hudba.sk!

31.10.2016 - 07:30 | redakcia

Peter Cmorik už tento týždeň vyrazí na veľké slovenské turné, na ktorom oslávi 10 rokov svojho pôsobenia na hudobnej scéne. Fanúšikom sľubuje rôznorodý program, zaujímavých hostí aj predstavenie nového singla. V našej súťaži môžete vyhrať vstupenky na koncert v meste podľa svojho výberu.


Koncertom v bratislavskom Istropolise vo štvrtok 3. novembra odštartuje Peter Cmorik koncertnú šnúru po desiatich mestách. Priaznivci môžu očakávať všetky "tváre" päťnásobného zlatého slávika. Počas takmer dvojhodinového programu ponúkne okrem iného aj niektoré piesne zo SuperStar, ktoré sú preňho dodnes srdcovou záležitosťou. Najmä však bude spievať vlastné skladby, ktoré zložil pre filmové, či seriálové produkcie. V tejto časti zaznie aj pilotný singel z pripravovaného filmu Muzzikanti - Kříž svůj neseme, ktorý spolu s Jarkom Nohavicom nedávno predstavili verejnosti zverejnením videoklipu.

Prečítajte si: S Petrom Cmorikom o 10 rokoch na scéne, veľkom turné aj piesni s Nohavicom


Nebudú chýbať ani jeho staršie hity ako Dážď, Mám pocit, Premýšľam nad tebou, Jedno si želám a ďalšie. Rodák z Rožňavy nezabudol ani na milovníkov muzikálov. Publikum sa môže tešiť na interpretácie piesní z Jesus Christ Superstar, či Rómeo a Júlia.

"Keď som tak premýšľal, že z akého uhla koncipovať toto turné, chcel som, aby to bolo iné ako koncerty, ktoré bežne hráme. Zistil som, že za ten čas, čo som na scéne, som figuroval v niekoľkých rôznych polohách, od akustického hrania, cez vlastné skladby v rockovom štýle, hral som v niekoľkých skvelých muzikáloch a spieval svetoznáme piesne iných autorov. Toto všetko som sa rozhodol ponúknuť divákom na našej tour. Keď k tomu pridáme ešte našich skvelých hostí, bude to jeden dobre namiešaný hudobný koktejl," ozrejmil spevák scenár svojej koncertnej šnúry.

SÚŤAŽ: Dva voľné vstupy na koncert podľa svojho výberu môžete získať, ak sa do utorka večera zapojíte do súťaže na našej Facebook stránke.

Pokrstí výberovku a predstaví aj úplne nový singel

Okrem spomínaného mixu hudobných žánrov bude Cmoro počas koncertov i krstiť. Krstným otcom sa stane jeden z najvýraznejších slovenských gitaristov, Peter Bič, ktorý bude zároveň so svojou kapelu aj jedným z hostí koncertu. "S Peťom sa poznáme už desať rokov, sme nielen kolegovia, ale aj dobrí priatelia. Je mi cťou, že jeho výberovku privítam do hudobného sveta práve ja. Možno si ma vybral práve kvôli tým desiatim rokom (smiech), aby zachoval symboliku čísla desať, ktoré je úzko späté s týmto turné," okomentoval Peter Bič svoju dôležitú úlohu pri predstavení albumu.

So svojou kapelou Peter Bič Project bude hosťom na koncertoch v Bratislave, Nitre, Prešove a Rožňave. Bičovci už s Cmorikom jedno turné absolvovali, keď bol ich hosťom na minuloročnom Just a Tour, úlohy sa však tentokrát otočia. Zaujímavosťou je, že Cmoro spolu s Peter Bič Project zaspieva zopár piesní z ich repertoáru. Ďalším hosťom bude Zuzana Smatanová, ktorá vystúpi na bratislavskom koncerte.

Najnovšou posilou veľkolepých koncertov je huslistka Daniela Lovlin, ktorú si môžete pamätať zo sexi husľového tria G Strinx. Práve Danieline husle sú kľúčovým hudobným nástrojom v Cmorikovej novinke Spolu zostarnúť, ktorú na javisku v rámci turné predstaví. "Vždy sa mi páčilo, keď som videl, ako sa staručký pár drží za ruky a prechádzajú sa po parku. Bol to pre mňa symbol lásky, dôvery, vytrvalosti. Táto pieseň je o tom každodennom prežívaní života s tým druhým, s drobnými radosťami či starosťami. Keď som to tak čítal, mal som pocit, že by to mohol byť aj svadobný sľub," hovorí Cmorik so smiechom. Atmosféru skladby podčiarkuje práve úvodná téma v podaní Daniely Lovlin. "Tá vystihla atmosféru úplne bravúrne. Som rád, že prijala pozvanie aj na niektoré koncerty turné 10 rokov na scéne," dodal spevák.

Termíny a mestá Peter Cmorik & Band 10 rokov na scéne:

3. 11. - Bratislava, Istropolis (+ Zuzana Smatanová a Peter Bič Project) 
4. 11. - Nové Mesto nad Váhom, Blue Note Jazz Club 
6. 11. - Nitra, Park kultúry a oddychu (+ Peter Bič Project) 
7. 11. - Prešov, Kino Scala (+ Peter Bič Project) 
8. 11. - Humenné, Dom kultúry 
9. 11. - Košice, Historická radnica 
10. 11. - Rožňava, Športová hala (+ Peter Bič Project) 
11. 11. - Veľký Krtíš, Kultúrny dom 
19. 11. - Martin, Kino Strojár 
20. 11. - Žilina, Holiday Inn 

Vstupenky:  Predpredaj.sk 

Lístky môžete získať aj v našej súťaži.

Zdroj: PR článok (Janka Marczellová)
Foto: Jožo Jarošík


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti