Frontman britskej skupiny Depeche Mode Dave Gahan prezradil, že kapela má pre nový album pripravených 20 demoverzií skladieb. Štyridsaťdeväťročný spevák v rozhovore pre magazín Rolling Stone uviedol, že do štúdia by sa mali zavrieť na konci apríla.

"Musíte okolo seba zhromaždiť zaujímavých ľudí a musíte pracovať s ľuďmi, ktorí vás inšpirujú. Len tak docielite, že napísané skladby dostanú úplne iný rozmer. Nie je totiž nič nudnejšie ako ísť do štúdia s tým, že viete, čo sa stane," povedal Gahan. Spoluzakladateľ Depeche Mode Martin Gore nedávno uviedol, že dúfa, že nasledovník štúdiovky Sounds Of The Universe (2009) vyjde do konca roka.

Medzitým Gore spoločne s bývalým členom Depeche Mode Vinceom Clarkeom uvedie na trh nahrávku ich projektu VCMG. Album s názvom Ssss vyjde v pondelok 12. marca. Depeche Mode, ktorí v súčasnosti pôsobia v zložení: Dave Gahan, Martin Gore a Andy Fletcher, predali od svojho vzniku v roku 1980 vyše 100 miliónov albumov a singlov po celom svete.

Depeche Mode - Wrong (live)

Medzi ich najznámejšie skladby patrí napríklad Just Can't Get Enough, People Are People, Personal Jesus, Enjoy the Silence, I Feel You či Condemnation. Na svojom konte majú už dvanásť štúdiových albumov: Speak & Spell (1981), A Broken Frame (1982), Construction Time Again (1983), Some Great Reward (1984), Black Celebration (1986), Music for the Masses (1987), Violator (1990), Songs of Faith and Devotion (1993), Ultra (1997), Exciter (2001), Playing the Angel (2005) a Sounds of the Universe (2009). Skupina má na konte päť nominácií na Grammy. Podľa televízie VH1 patrí medzi 100 najlepších interpretov hudobnej histórie a magazín Q ju označila ako "najpopulárnejšiu elektronickú skupinu všetkých čias".

Depeche Mode - John The Revelator (live)

Zdroj: SITA
Foto: Myspace.com/depechemode

Súvisiaci interpreti: Depeche Mode