Svetová legenda rockovej hudby, spevák a skladateľ Rod Stewart príde v lete budúceho roka do Bratislavy. Svoj jedinečný koncert odohrá 23. júna 2024 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v rámci svetového turné One Last Time.

"Som skutočne nadšený, že prvýkrát prídem vystúpiť pre mojich úžasných priateľov na Slovensku. Zaspievam vám moje najväčšie hity a samozrejme počas večera zažijete veľa vzrušujúcich prekvapení," odkázal 78-ročný umelec fanúšikom.

Rod Stewart je jedným z najpredávanejších umelcov v histórii, k jeho úspechom patria svetové hity Maggie May, Da Ya Think I'm Sexy, Baby Jane, The First Cut Is The Deepest, I Don't Want To Talk About It, Tonight's The Night, You Are In My Heart, Hot Legs či Sailing. Na koncertných pódiách celého sveta sa pohybuje už päť desaťročí.

Svojím charakteristickým hlasom a štýlom prepája a presahuje hudobné žánre od rocku cez folk, až po soul a R&B. Aj vďaka tomu boli jeho nahrávky na vrchných priečkach rebríčkov v každej dekáde jeho úspešnej kariéry. V roku 2016 získal titul Sir – v Buckinghamskom paláci bol pasovaný za rytiera za svoje počiny v oblasti hudby a dobročinnosti.

Roderick David Stewart, ako znie jeho rodné meno, začínal s hudbou v roku 1963. Počas svojej kariéry získal desiatky ocenení, dvakrát ho uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy, v roku 1994 ako sólového speváka a v apríli 2012 ako člena skupiny Faces.

Vydal 32 albumov, najnovší The Tears of Hercules vyšiel v novembri 2021. Celosvetový predaj jeho albumov presiahol 120 miliónov kópií.

Bratislavský koncert sa uskutoční 23. júna na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Všetky podrobnosti nájdete na oficiálnej stránke usporiadateľskej agentúry Vivien www.vivien.sk.

Zdroj: TASR (Hudba.sk edit)

Súvisiaci interpreti: Rod Stewart