Hlavná stránka

>

Správy

>

SuperStar 2020: Spevácku šou nezastaví ani koronavírus. Ako prebehnú živé kolá?

SuperStar 2020: Spevácku šou nezastaví ani koronavírus. Ako prebehnú živé kolá?

07.04.2020 - 15:00 | Dušan Marko

Česko-slovenská verzia obľúbenej speváckej šou SuperStar tento rok nabrala druhý dych. Už od svojho februárového úvodu láme hľadanie novej hviezdy rebríčky sledovanosti na Slovensku aj v Česku. Šou dokonca prepisuje vlastné rekordy z predošlých dvoch sérií. Posledné kastingové kolo si na Slovensku pozrelo 586-tisíc divákov.


Už je to viac ako 15 rokov, odkedy sa na našich obrazovkách objavila prvá lokálna séria populárnej svetovej šou Pop Idol, známa pod názvom (Slovensko hľadá) SuperStar. V roku 2009 začalo Slovensko hľadať svoju novú hviezdu spoločne s Českou republikou, čo sa osvedčilo ako správne riešenie pre obe krajiny. Nový model priniesol oveľa väčšie spektrum súťažiacich, a zároveň možnosť rozbehnúť kariéru hneď v dvoch krajinách.

Záujem o talentové šou u nás síce v posledných rokoch značne klesá, aktuálna séria SuperStar však dokázala tento negatívny trend zvrátiť. V poradí už šiesta séria česko-slovenskej verzie patrí v oboch krajinách od svojho februárového štartu medzi najsledovanejšie programy. Sledovanosť je dokonca lepšia, než pri jej predošlých sériách v rokoch 2018 a 2015. Už v nedeľu sa šou presunie do svojej vyraďovacej fázy, kde sa postupne predstaví 80 najlepších súťažiacich a diváci tak v priebehu najbližších týždňov spoznajú tohtoročnú zostavu finalistov.


Šarm, talent ale aj ľudský nahľad za jedným stolom

K úspechu aktuálnej série určite pomohlo aj niekoľko zmien, ktoré tvorcovia priniesli. Tou najvýraznejšou je porota, ktorú prvýkrát v histórii tvorí päť členov. To, čo sa z počiatku mohlo javiť ako kameň úrazu, napokon funguje skvele. Jedno z miest v porotcovskom kresle zaujal dlhoročný moderátor Leoš Mareš, ktorý sa v Česku môže pochváliť aj úspešnou hudobnou kariérou. V minulom roku sa mu dokonca trikrát podarilo vypredať pražskú O2 arénu.

Veľké prekvapenie v porote priniesli Monika Bagárová a česká herečka Patrícia Pagáčová. V prípade Moniky zrejme každý čakal, že pôjde len o peknú tváričku v šou. Bagárová však neraz dokázala, že nemá problém človeku povedať aj niečo negatívne, ak sa jej jeho vystúpenie nepáči. Jej kolegyňa, ktorá je známa skôr v Česku, do poroty vniesla prijemné odľahčenie a pohľad "speváckeho neznalca". Za Slovensko si okrem porotcovskej stálice Paľa Haberu do poroty sadol tiež Marián Čekovský. Ten počas kastingov neraz súťažiacim pomohol k "wau efektu" vďaka svojej hre na klavír, no nechýbalo ani spoločné vystúpenie so zvyškom poroty so skladbou Shallow od Lady Gaga a Bradleyho Coopera.


Neistý koniec tohto ročníka?

Tvorcovia kvôli aktuálnej situácii výrazne zmenili nastavenie celej šou. Na to, ako bude SuperStar pokračovať v ďalších týždňoch, sme sa opýtali priamo zástupcov televízie Markíza, ktorá šou vysiela spoločne s českou Novou.

"Už túto nedeľu (12.4.) sa diváci môžu tešiť na prvú epizódu 'Super výberu', do ktorého postúpilo z ôsmich kastingových kôl 80 najlepších spevákov. Vysielanie týchto epizód je naplánované do polovice mája. Televízia veľmi pozorne sleduje vývoj situácie s koronavírusom a v súvislosti so živými finálovými prenosmi sa rozhodne podľa aktuálnej situácie, preto je v súčasnosti predčasné robiť akékoľvek závery. Maximálnou prioritou je ale zdravie a bezpečnosť všetkých zúčastnených," prezradila PR manažérka televízie Markíza Alexandra Hrušková.

Už teraz je však jasné, že diváci neuvidia tradičné semifinálové kolá, tie totiž podľa Hruškovej v tejto sérii vôbec neboli v pláne. Mená finalistov by sme mali spoznať v špeciálnej časti, ktorá sa na obrazovky dostane 17. mája. Predstaviť by sa mali v štyroch finálových živých prenosoch, podobne ako v predošlej sérii. Prvého finálového kola by sme sa podľa dostupných informácií mali dočkať 24. mája. To by znamenalo, že meno víťaza šiestej série sa dozvieme v závere júna. Či sa tento plán podarí dodržať a ako budú vyzerať samotné prenosy však dnes nemožno s istotou povedať.

Vo štvrtok vám v ďalšom článku priblížime najzaujímavejšie momenty z doterajšieho priebehu šou. Zatiaľ nám môžete v komentároch napísať, kto je vaším favoritom.

Autor: Dušan Marko
Foto: Facebook.com/superstarcs


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti