Hlavná stránka

>

Správy

>

Do Košíc sa chystá päť metalových sirén

Do Košíc sa chystá päť metalových sirén

08.12.2019 - 11:00 | redakcia

Päť kapiel z piatich krajín hrajúcich päť rôznych štýlov metalu sa spojilo, aby spolu vyrazilo na dvojtýždňové turné Európou. Počas šnúry nazvanej Female Metal Voices Tour 2019 si na prelome novembra a decembra zahrajú vo Švajčiarsku, Nemecku, Čechách či Maďarsku a neobídu ani Slovensko. Svoj jediný koncert u nás odohrajú v klube Collosseum vo štvrtok 12. decembra.


Severské skupiny Sirenia (Nórsko), Leaves' Eyes (Nemecko, Nórsko), Forever Still (Dánsko), Lost in Grey (Fínsko) doplnené o taliansku Asphodelia prídu za fanúšikmi do Košíc s naozaj pestrou nádielkou žánrov. Predstavia tu poriadnu metalovú šou, do ktorej namixovali symphonic metal, gothic metal - rock, alternative metal, theatrical metal, dark a symphonic metal.

Hlavnou hviezdou bude Sirenia

Hlavnou hviezdou večera bude určite Sirenia, založená pred 18 rokmi nórskym muliinštrumentalistom, skladateľom a producentom Mortenom Velandom. V súčasnosti má skupina pochádzajúca z nórskeho Stavangeru na konte deväť albumov, ten najnovší Arcane Astral Aeons, vyšiel pred rokom v októbri. Jej skladby sa vyšplhali na top priečky rebríčkov v šiestich krajinách a sú vynikajúco hodnotené v celom svete. Sirenia je kapela, ktorá koncertuje na všetkých kontinentoch a hrá na najväčších európskych festivaloch po boku legiend ako Iron Maiden, Ozzy Osbourne alebo Aerosmith.

Leaves' Eyes odohrali koncerty na piatich kontinentoch a vo vyše 50 krajinách, vydali sedem štúdiových albumov. Títo vikingovia fungujú na hudobnej scéne už 16 rokov. K názvu prišli vďaka svoje bývalej speváčke Liv Kristine, ktorá ho vymyslela ako slovnú hračku vychádzajúcu zo svojho mena. Z kapely odišla pred troma rokmi, keď ju nahradila Elina Siirala.

Lost in Grey hrajúci od roku 2013 sa zatiaľ môžu pochváliť iba jedným album The Grey Realms, vydaným v roku 2017. Dáni Forever Still existujú šesť rokov, počas ktorých vydali zatiaľ dva albumy. Najmladším bandom z tejto partičky je talianska Asphodelia, založená v talianskej Foggi v roku 2016.

Vidieť na Slovensku pokope päť skvelých metalových speváčok nie je bežné, a tak tento decembrový koncert bude určite sviatkom všetkých fanúšikov kvalitnej muziky. Dámy Emmanuelle, Elina, Maja, Anne Lill a Samuela sa už na Košice tešia a sľubujú poriadnu metalovú šou.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk Natália Novotná.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti