Hlavná stránka

>

Správy

>

Le Payaco vydáva po ôsmich rokoch nový singel Kone

Le Payaco vydáva po ôsmich rokoch nový singel Kone

09.07.2013 - 17:00 | redakcia

Slovenská rocková kapela Le Payaco včera prostredníctvom YouTube zverejnila nový singel s názvom Kone a prekvapujúcou, až punkovou energiou. Formácia, ktorú tvoria gitarista Tomáš Sloboda, basgitarista Martin Stempel a bubeník Juraj Vitéz (spievajú všetci traja), naposledy vydala singel pred ôsmimi rokmi.


Autormi hudby a textu sú všetci traja členovia kapely. "Nikto z nás nemal presnú predstavu, ako to dopadne. Každopádne sme sa na to tešili a brali to ako výzvu. Počas nahrávania sme z nej však mali stále lepší a lepší pocit. Je to dravé, drzé a rock'n'rollové. Je to skrátka nové Le Payaco. Ako sa spieva v pesničke: Nie sme kone z vašej stajne, my sme kone, vrané kone..." povedal o čerstvej novinke Juraj Vitéz.

Nechcú sa stať hitovou kapelou, akou nikdy neboli

"Osem rokov sme nenahrali ani notu a toto z nás vypadlo. Myslím, že sme v lepšom rozpoložení nikdy predtým neboli," hovorí Tomáš Sloboda, podľa ktorého je dôležitejšie ponúknuť fanúšikom silnú autorskú výpoveď ako nahrať hit. "Nemá cenu strácať čas nad skladaním tuctového hitu, to s radosťou prenecháme iným. Dôležitejšie je napísať piesne, ktoré za nás všetko povedia... Môžem len potvrdiť, že sa nám to znova podarilo. Byť dnes v Le Payaco ma naozaj baví a dúfam, že ako Le Payaco budeme baviť aj naše publikum," dodal.

Podobne sa Tomáš vyjadril aj v nedávnom rozhovore pre TV Liptov, kde povedal, že "kapela nemá žiadne ambície sa stať takou kapelou, akou nikdy nebola" a dodal, že ide najmä o životný ventil, radosť z hudby a hlboké vzťahy medzi jednotlivými členmi. Je zjavné, že pauza a koncentrácia na iné projekty všetkým trom prospela. "Opravení" Le Payaco tiež priznali, že sa tešia aj na koncertné prevedenie novinky Kone, ku ktorej plánujú nakrútiť aj videoklip.

"Budeme ju hrať hneď od najbližšieho koncertu. Viem, že naši fanúšikovia sú pripravení na čokoľvek. Pieseň určite príjmu a budú sa z nej radovať minimálne tak, ako sa z nej radujeme my. Naši fanúšikovia sú totiž veľkí 'music lovers'," prezradil Sloboda. Fanúšikovia môžu kapelu toto leto vidieť aj na festivale Žákovic Open, ktorý sa bude konať 26. až 27. júla v Trenčianskych Bohuslaviciach.


Kapela Le Payaco vznikla v roku 1996. Do ukončenia svojej činnosti v roku 2006 stihla vydať štyri albumy - Le Payaco (1999), Okná vesmíru dokorán (2001), Niečo je zlodej (2003) a Všetko sa dá zjesť (2005). Okrem toho má na konte EP nahrávku Za lyžicu medu (2002) a dva po anglicky naspievané single She/Punkrock Girl (2004) a Truest kind/Turn Around (2004). Medzi najznámejšie skladby formácie patria piesne ako Dobrý večer priatelia, Osol, Horská chata, Pes priateľ môj, Sadni si mi na kolená, Ochorel som smútkom belasým, Za vodou, Za lyžicu medu, Čiernobiely svet, Nesmrteľne jedovatá, Všetko sa dá zjesť alebo Večierky firemné.

V roku 2006 sa formácia rozhodla ukončiť činnosť a jednotliví členovia si založili vlastné sólové projekty (Sounds Like This, Diego či Datasystem). Po päťročnej prestávke sa Le Payaco na scénu vrátili v júli 2011 comebackovým vystúpením na festivale Pohoda v Trenčíne. Kapela v tom istom roku na jeseň pridala koncert vo vypredanom Majestic Music Clube v Bratislave.

Zdroj: RF music agency (Roman Fecko), TV Liptov, pm
Foto: Marko Erd - archív Hudba.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti