Hlavná stránka

>

Správy

>

Hex má chytľavú novinku Mesto stratilo dych, spieva v nej aj Tamara Kramárová

Hex má chytľavú novinku Mesto stratilo dych, spieva v nej aj Tamara Kramárová

10.06.2020 - 10:50 | redakcia

Obľúbená bratislavská kapela Hex opäť prekvapila. Spolu s Petrom "Šarkanom" Novákom si v jej novom singli zaspievala dcéra herca Maroša Kramára Tamara, ktorú chalani objavili na sociálnej sieti. Pieseň s názvom Mesto stratilo dych začala vznikať počas karantény a nahrávali ju v štúdiu LVGNC v Bratislave v spolupráci s producentom Tomášom Lobbom.


"Pesničku som zložil asi pred dvoma mesiacmi, v čase najhustejšej karantény," hovorí autor textu aj hudby Martin "Fefe" Žúži. "Nechcel som na zložitú dobu reflektovať banálnym spôsobom, v štýle rúšok, výziev na sedenie doma a podobne. Pokúsil som sa napísať nadčasový text odrážajúci dobu, ktorý ostane aktuálny aj keď pandémia pominie. Pri tvorbe skladby som často myslel na Ďuďa, že na to niekde dohliada a posiela nápady. Nová pieseň je typický Hex, má pečať, ktorú sme do nej otlačili všetci v kapele, a dokonca aj on."

Úplne typický Hex to však nie je, keďže ide o duet. Spolu so Šarkanom pesničku naspievala dcéra herca Maroša Kramára Tamara Kramárová. Členovia skupiny Hex jej spevácky talent objavili vďaka náhode a sociálnej sieti. "Boli sme v štúdiu, ja som mal akurát voľno a na Facebooku mi vyskočilo, že Maroš Kramár má narodeniny. Keď som mu písal blahoželanie, vybehlo na mňa prianie jeho dcéry, ktorá mu poslala pesničku. Pustil som si ju a neveril som, že máme na Slovensku takto talentované dievča. Hneď som ukázal video chalanom s tým, že by mohla prísť skúsiť do novej pesničky naspievať vokály. Tamara prišla a naspievala nielen vokály, ale aj hlavný spev. Má v sebe niečo, čo som ešte u našich speváčok nepočul a tým nás zaujala," teší sa basgitarista Hexu Tomáš "Yxo" Dohňanský.


20-ročná Tamara Kramárová študuje v zahraničí a skupinu Hex vníma od hitu Keď sme sami. "Mám takú záľubu, že dávam na Youtube videá, kde naspievam prevzaté pesničky. Zdieľala som jednu pieseň na otcove narodeniny a on to zdieľal na svojom Facebooku. Všimol si to Yxo a vypýtal si na mňa kontakt. A dopadlo to takto. Do štúdia som išla s malou dušičkou, lebo som nevedela, čo mám čakať, pretože nemám žiadne skúsenosti. Ale chalani sú super, všetci boli milí a veľmi ma podporovali, " teší sa Tamara.

Nový hlas aj producent

Hexáci nahrávali novinku v bratislavskom štúdiu LVGNC, kde po dlhšom období bez spoločnej práce vládla atmosféra. "S chalanmi sme si počas karantény veľmi chýbali, nemohli sme skúšať, stretávať sa a ani vyraziť na turné, na ktoré sme sa veľmi tešili. A zrazu Fefe prišiel s pesničkou, ktorá nás veľmi potešila. Samotné nahrávanie bol veľmi príjemný proces a Tamara sa ukázala ako výborný ťah. Je ako nové korenie, originálne a fresh," konštatuje Peter "Šarkan" Novák.

V minulosti sa o produkciu piesní Hexu staral Ďuďo, za "nové korenie" preto možno označiť aj prínos producenta novinky. Je ním Tomáš Lobb, známy nielen zo štúdia LVGNC ale aj z indie/synthpopovej kapely Luvver. "Ďuďo bol veľký muzikant, ktorý presne vedel, čo robí a kam jeho práca smeruje. My sme sa od neho veľa naučili a veríme, že to je v pesničke cítiť. Našli sme skvelého producenta Tomáša Lobba, je to šikovný muzikant, ktorý priniesol do pesničky svieži zvuk a my sa z tejto spolupráce veľmi tešíme. S Tomášom sme si okamžite sadli, ako muzikantsky, tak aj ľudsky. Hneď pochopil, čo od pesničky očakávame aj s ohľadom na to, kam smeroval kapelu Ďuďo. Ďuďo je stále s nami a my ho pri sebe cítime," prezradil Yxo.

Videoklip k piesni Mesto stratilo dych nakrútil dlhoročný spolupracovník Hexu Braňo Špaček, ktorý sa postaral o réžiu aj kameru. "Myslíme si, že nášmu kamarátovi Braňovi sa podarilo presne zachytiť atmosféru našich životov v odlúčení počas posledných mesiacov. Klip sme chceli nakrútiť čo najcivilnejšie. Braňo to zvládol na sto percent," uzatvára Yxo.

Novú pesničku si budete môcť vypočuť na Back to the Clubs Tour, ktoré museli Hexáci kvôli aktuálnej situácii presunúť na jeseň. Lístky sú v predaji exkluzívne v sieti Predpredaj.sk.

Hex - Back to the Clubs Tour 2020:

15. 10. - Piešťany, Žiwell (hosť: Sematam)
16. 10. - Martin, Barmuseum (hosť: Virvar)
17. 10. - Malacky, Sokolovňa (hosť: Ending)
22. 10. - Prešov, Stromoradie (hosť: The Spants)
23. 10. - Trenčín, Klub Lúč (hosť: Fuera Fondo)
24. 10. - Bratislava, V-klub (hosť: Parketový Lev)

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Nora Krchňáková. Tlačovú správu sme upravili. Ďalšie podrobnosti a novinky o skupine Hex nájdete na oficiálnych stránkach www.hex.sk a www.facebook.com/HEXOFFICIAL.

Foto: Tibor "Tybyke" Szabados


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti