Hlavná stránka

>

Správy

>

Speváčka Janais vydala album Vianočná, obsahuje texty v troch jazykoch

Speváčka Janais vydala album Vianočná, obsahuje texty v troch jazykoch

10.12.2015 - 11:00 | redakcia

So svojím prvým vianočným albumom prichádza tento rok aj speváčka Janais. Dala mu jednoduchý názov Vianočná. Žánrovo pestrá platňa ponúka 13 piesní, od známych ľudových vianočných popevkov cez šansón až po americký tradicionál. Nahrávala ich v letných mesiacoch v prešovskom Studio 7 Recording.


Sympatické na výbere piesní pre tento album je to, že sa Janais spolu s kapelníkom jej sprievodnej skupiny a manželom Petrom Kothajom zaobišli bez notoricky známych amerických vianočných songov. Vsadili viac na slovenské piesne, pričom Janais sa na tomto albume prezentuje aj ako zručná textárka a skladateľka (Biela pieseň, Vianočná). Okrem slovenských skladieb spieva aj po francúzsky a anglicky. Na albume okrem sprievodnej kapely hosťuje viacero muzikantov, medzi nimi Rastislav UhríkVlado "Randy" Gnepa, ktorý sa zároveň ujal aj produkcie. Duet Biela pieseň nahrala s Janais Zuzana Smatanová. O grafickú úpravu bookletu a obalu platne sa postaral Ivo Kiapeš.

"Už asi tri roky sme si o vianočnom albume hovorili a tento rok som sa rozhodla, že ho urobíme. Nahrávali sme v auguste, do štúdia sme si pozvali viacero hostí, ktorí svojím vkladom prispeli na tento album. Sme radi, že sme dali dohromady takto vyskladaný album. Bola to pre nás veľmi milá skúsenosť, jednak tie pesničky hráme raz v roku, chceli sme vytvoriť trocha iné aranžmány, než aké sú známe už veľa rokov. Nevynechali sme však koledy, ktoré k Vianociam patria," uviedla pre TASR hudobníčka. Okrem vlastného vianočného albumu sa tento rok podieľala aj na nahrávaní piesne Nádej Vianoc, ktorá spojila 20 interpretov rôznych žánrov.

Janais má podľa vlastných slov za sebou veľmi úspešný rok. "Rok 2015 bol pre nás plodný, ten hlavný cieľ nahrať album sme splnili, veľmi sa mu tešíme. Priala som si nahrať ženský duet a veľmi ma potešilo, že Zuzka Smatanová moju ponuku prijala. Hráme viac, ako sme hrávali predtým, fajn sa to rozbieha, som rada, že ľudia chodili a chodia na naše koncerty. Teším sa, za tento rok sme toho urobili veľa a keď to bude takto pokračovať, budeme veľmi radi," dodala speváčka a dvojnásobná mamička.


Janais (civilným menom Jana Kothajová, za slobodna Dzurišová) začínala ako speváčka gospelových piesní. V roku 2009 vydala debutový album Svetaboj. V národnom kole piesňovej súťaže Eurosong 2009 zaujala skladbou Taram ta rej a vo finále obsadila ôsme miesto. Vo februári 2013 vydala druhý album Eufória. Pesničky z nového albumu Vianočná uvedie Janais so skupinou 11. decembra na koncerte v Čachticiach, deň nato v Ivanke pri Dunaji, 13. decembra v Pruskom a 19. decembra v Trenčíne. 

Zoznam skladieb na albume Vianočná:

1. Nech sneží (Let It Snow)
2. Biela pieseň (duet so Zuzanou Smatanovou)
3. L'enfant au tambour
4. Daj Boh šťastia
5. Keď tá jasná hviezda
6. Madona s dieťaťom
7. Petit papa Noël
8. Búvaj, Dieťa krásne
9. Go Tell It On The Mountain
10. Breath of Heaven
11. Vianočná
12. Tichá
13. Bonus: Blessed

Zdroj: TASR
Foto: Ivo Kiapeš


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti