Hlavná stránka

>

Správy

>

Jana Kirschner bude koučka v speváckej šou The Voice Česko Slovensko

Jana Kirschner bude koučka v speváckej šou The Voice Česko Slovensko

10.12.2018 - 14:00 | redakcia

Medzi koučov tretej série speváckej súťaže The Voice Česko Slovensko sa zaradí aj speváčka a skladateľka Jana Kirschner. Slovenská umelkyňa sa pridala k skôr potvrdenému českému kolegovi Vojtěchovi Dykovi. Obľúbená šou sa po takmer piatich rokoch vráti na obrazovky televízií Markíza a Nova na jar 2019.


"Niekoľko rokov som úspešne odolávala ponukám zasadnúť do kresla kouča, mala som pocit, že na to nebola správna chvíľa. Tentokrát som cítila, že chcem novú výzvu, niečo, čo som ešte neskúsila. A tak, keď prišla táto ponuka znova, bolo celkom prirodzené povedať áno,“ prezradila Jana Kirschner, ktorá sa stane súčasťou takejto veľkej talentovej šou vôbec prvý raz vo svojej kariére a na svoju úlohu sa už veľmi teší.

Chce pomôcť novým talentom

Úlohou kouča v The Voice nie je len "porotcovské" hodnotenie talentov, ale aj ich rozvoj. Každý zo štvorice koučov si v prvej fáze súťaže vyberie do svojho tímu spevákov či speváčky, ktorí ho najviac zaujmú, a bude sa snažiť toho najlepšieho alebo najlepšiu doviezť k víťazstvu. "Vidím v tom viac než len spevácku súťaž, je pre mňa dôležité zdieľať moje skúsenosti a pripraviť tých, ktorí sa do tohto ročníka prihlásili, aj na ďalšiu cestu. Myslím, že to tak cítia aj ostatní. Ideme do toho s odhodlaním urobiť viac než len televíznu zábavu," dodala speváčka, ktorá na konci decembra oslávi okrúhle 40. narodeniny a na scéne je už viac ako dvadsať rokov.

"Som veľmi rád, že môžem privítať Janku Kirschner v našom tíme a spolupracovať s ňou na jednom z najúspešnejších svetových formátov, ktorý hľadá najlepší hlas Česka a Slovenska. Kľúčovú úlohu v ňom hrajú naši štyria koučovia, ktorí si budujú svoj tím spevákov na základe zaujímavého hlasu, spevu, piesne, či energie. Svojmu tímu sa budú venovať, budú so súťažiacimi skúšať, prideľovať im pesničky a trénovať po všetkých stránkach tak, aby každý kouč vyšiel na konci súťaže s tým najlepším, čo v rámci svojho tímu vybuduje," priblížil formát súťaže Pepe Majeský, kreatívny producent a režisér šou The Voice Česko Slovensko.

Aký hlas je pre ňu zaujímavý?

O tom, čo by Janu Kirschner mohlo zaujať a prinútiť stlačiť gombík, má jasnú predstavu. "Originalita, osobnosť a charakter. To všetko sa dá v hlase nájsť aj bez toho, aby ste poznali, komu patrí. Mám rada zaujímavé hlasy, zastreté, zamatové, jednoducho všetko, čo má nejakú patinu a charakter. Nehľadáme napodobeniny, hľadáme originál," priblížila svoju víziu pri výbere postupujúcich. "Dúfam, že sa mi podarí zostať objektívna a aj napriek veľkému množstvu hlasov, ktoré budeme počuť, budem vedieť vybrať ten, ktorý si to skutočne zaslúži," uzavrela.

Talentová šou The Voice, u nás doposiaľ vysielaná pod názvom Hlas Česko Slovenska, patrí k celosvetovo najúspešnejším licencovaným formátom. Vzniklo už 67 lokálnych verzií, ktoré sa vysielajú vo viac než 180 krajinách po celom svete a sledujú ich stovky miliónov divákov. V česko-slovenskej verzii sa prvou víťazkou stala v roku 2012 Slovenka Ivanna Bagová z tímu Michala Davida a o dva roky neskôr triumfovala Češka Lenka Hrůzová, ktorú k víťazstvu doviedol Pepa Vojtek. Ako koučovia sa v prvých dvoch ročníkoch predstavili aj Dara Rolins, Rytmus, Majk Spirit a Marta Jandová.

Zdroj: SITA, Thevoice.markiza.sk, archív
Foto: Viktor Cicko


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti