To, čo začalo ako nápad na zmenu tempa, sa napokon pretavilo do úplne nového hudobného zážitku. Skupina Desmod sa na jeseň 2025 vydá na turné s názvom "Skoro akustické tour", ktoré má ambíciu posunúť jej tvorbu do iného svetla – jemnejšieho, osobnejšieho, no stále energického.
Po rokoch veľkých pódií a intenzívnych koncertov prichádza niečo, čo možno nazvať hudobným spomalením a zblížením sa so svojím publikom. Kapela Desmod zmenší vzdialenosť medzi sebou a a ním doslova aj obrazne. Skoro akustické tour totiž nie je len o zmene aranžmánov a veľkosti pódií. Je to celkový posun v atmosfére, výraze aj komunikácii s fanúšikmi. Koncerty budú prebiehať v menších sálach, kultúrnych domoch či kluboch, kde vynikne neformálnosť, autenticita a priestor pre improvizáciu.
"V rámci tohto projektu sa sústreďujeme na nový spôsob podania svojej hudby. Hoci aranžmány budú jednoduchšie a akustickejšie, emócie zostanú silné a autentické. Cieľom nie je len zmeniť zvuk, ale prehĺbiť prežívanie – pre nás aj pre divákov. Hudba bude síce stále hrať hlavnú rolu, no pridanou hodnotou budú momenty medzi pesničkami – dialógy, úsmevy a možno aj neplánované situácie, ktoré vzniknú len vďaka bezprostrednému kontaktu s publikom," hovoria členovia skupiny Desmod.
Desmod – Skoro akustické tour 2025
- 3. 10. – Galanta
- 4. 10. – Nové Zámky
- 17. 10. – Trnava
- 18. 10. – Zlaté Moravce
- 24. 10. – Topoľčany
- 25. 10. – Banská Bystrica
- 7. 11. – Košice
- 14. 11. – Žilina
- 15. 11. – Komárno
- 16. 11. – Lisková
- 21. 11. – Dolný Kubín
- 22. 11. – Liptovský Mikuláš
Všetky koncerty začínajú o 20:00.
Vstupenky: Predpredaj.sk
Zdroj: PR článok (Hudba.sk edit)