Hlavná stránka

>

Správy

>

Smatanová má svoj vlastný The Lazy Song

Smatanová má svoj vlastný The Lazy Song

Zuzana Smatanová 13.03.2012 - 16:22 | Patrik Marflák

Speváčka Zuzana Smatanová fanúšikom (možno nevedomky) pripomenula časy, kedy populárni speváci a speváčky vtedajšieho Česko-Slovenska bodovali vďaka piesňam, ktorých texty boli voľnými prekladmi zahraničných hitov. Jej nový singel Dnes sa mi nechce nič, ku ktorému čoskoro predstaví videoklip, totiž evokuje spomienku na minuloročný megahit Bruna Marsa.


Najnovší singel z aktuálneho piateho štúdiového albumu Dvere (2011) pripravila Zuzana Smatanová na jarné, ale najmä na letné obdobie. Pieseň Dnes sa mi nechce nič má pritom rovnakú tému - lenivosť - ako vlaňajší medzinárodný letný hit The Lazy Song.

Zuzana Smatanové - Dnes sa mi nechce nič

Možno náhoda, možno nie, v každom prípade ide z hudobného hľadiska o dve odlišné piesne. Veď aj piesní o láske sú tisíce a lenivosť je síce netradičná, ale rovnako univerzálna téma. "Je to jednoduchá letná pesnička, ktorú som napísala z pocitu, ktorý má zrejme každý človek na planéte. Ja sama si veľakrát poviem, ako sa mi nič nechce. Ale zároveň som veľmi zodpovedný človek, preto sa dokážem cez tento pocit preniesť," uviedla. "Možno sa z toho stane hymna lenivcov," dodala.

"Hymna lenivcov" Bruna Marsa znela vlani z najpočúvanejších rádií aspoň štyrikrát za deň. Podarí sa Zuzane v domácom éteri to isté? Lenivcov medzitým určite neubudlo...

Bruno Mars - The Lazy Song

Speváčka nakrútila k novému singlu aj videoklip, v ktorom sa fanúšikom ukáže v teplákoch. "Robili ho chlapci z Imagine Vision, už som s nimi točila dva videoklipy. Nakrúcali sme v prostredí domu, kamarát nám požičal svoju obývačku a kuchyňu. Celé je to o tom, ako som doma a nerobím nič, čo by sa mi nechcelo, je to také free," priblížila speváčka. V klipe pritom ignoruje aj členov kapely, ktorí jej márne klopú na dvere.

Realizácia "lenivého videoklipu" však nebola jednoduchá, musela sa na ňu pripravovať dva týždne dopredu. "Vymyslela som si, že refrén zaspievam odzadu. V štúdiu mi to producent otočil naopak, čiže celý refrén spievam a vyslovujem odzadu. Nakoniec to bude taký efekt, že budem spievať normálne, ale všetky činnosti, ktoré sa budú diať, budú naopak," komentovala svoju prácu na videoklipe. "Myslela som si, že sa ten text nenaučím, pretože to znie ako holandčina, japončina a nemčina dokopy, ako japonská ľudová pieseň," dodala.

Smatanovú čaká koncertami nabité leto. "Za posledné roky odohrám asi najviac festivalov tento rok. Budem rada, keď stihnem svoje koncerty. Ak budem mať vôbec čas sa na niekoho iného, veľmi rada sa pôjdem pozrieť. Alanis Morissette má byť vo Viedni, uvidím," prezradila o svojich letných plánoch.

Text: Patrik Marflák, TASR (citácie)
Foto: Zuzana Smolková - Propaganda House


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti