Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Prvý singel pod novým priezviskom. Sima Magušinová vydáva Slovo chlapa

VIDEO: Prvý singel pod novým priezviskom. Sima Magušinová vydáva Slovo chlapa

13.07.2021 - 09:00 | redakcia

Sima Martausová sa vydala a zmenila si aj umelecké meno. Už ako Magušinová predstavuje pieseň Slovo chlapa z posledného albumu Oslobodená. Na jej nahrávaní sa okrem kapely podieľal Symfonický orchester Slovenského rozhlasu pod taktovkou Adriana Kokoša a v duetesi so Simou zaspieval skladateľ a hudobník Miťo Bodnár.


"Nad našimi sú cesty tvoje, osobné ako si ty sám," spieva autorka hudby aj textu a osobná a emotívna je aj samotná skladba. Ako Sima prezradila, pieseň vznikla, keď čítala Sväté písmo a nanovo precítila silu toho, že každú vetu, ktorú Kristus povedal jednoducho musel myslieť vážne a musí platiť-je to slovo chlapa. Aranž pre orchester napísal skladateľ a inštrumentalista Adrian Harvan a o ofinálny mix sa postaral Randy Gnepa z Basem3nt Studio.


"Pieseň som zložila pôvodne pre jeden hlas, no keď sme ju mali ísť nahrávať, povedala som si, že by som chcela,aby sme ju spievali dvaja. Miťo Bodnár je môj kamarát a veľmi dobrý človek, ktorý má aj skvelú vlastnú tvorbu. Bol jediný, koho som si vedela v tomto duete predstaviť. Zdieľame rovnaké hodnoty, preto sme aj počas nahrávania mohli text piesne precítiť podobne," vysvetľuje Sima.

Videoklip, ktorý zachytáva krásu prírody a Slovenska sa natáčal v Telgárte v Depo Café a okolí a v Manínskej tiesňave, kde sa aktuálna držiteľka ocenenia Fra Angelica (patróna umelcov) a víťazka OTO v kategórii speváčka cíti ako doma. "Chceli sme niekam smerovať, či už to bol výstup na skalu, odkiaľ všetko vidíme z nadhľadu alebo oddych a vnútorný pokoj, ktorý sme našli pri čítaníveľmi starého a vzácneho Svätého písma," dopĺňa Sima Magušinová, ktorú môžete počas leta naživo vidieť a počuť na koncertochv niekoľkých slovenských mestách.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Zuzana Valentová.

Foto: Šimon "Gramik" Kľačko


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti