Hlavná stránka

>

Správy

>

Nekorunovaný kráľ balkánskej hudby Goran Bregović sa v júni vráti na Slovensko

Nekorunovaný kráľ balkánskej hudby Goran Bregović sa v júni vráti na Slovensko

13.12.2019 - 09:00 | redakcia

Svetovo uznávaný skladateľ a jeden z najvýznamnejších predstaviteľov balkánskej hudby Goran Bregović má množstvo fanúšikov aj na Slovensku. So svojím Wedding and Funeral Bandom sa k nám pravidelne vracia a stane sa tak aj v rámci svetového turné, ktoré chystá na rok 2020.


Zaradil doňho aj Bratislavu, koncert sa uskutoční 3. júna 2020 odohrá Eurovia aréne (športová hala Pasienky). Predstaví skladby z aktuálneho albumu Three Letters From Sarajevo, no samozrejme nebudú chýbať ani divákmi obľúbené svetoznáme hity ako Kalashnikov, Gas Gas, Mesećina, Hopa Cupa, Balkaneros a ďalšie.

Český hudobný publicista Jiří Moravčík o aktuálnom albume Three Letters from Sarajevo napísal: "Bregović uviedol na svetovú scénu balkánske dychovky, za čo mu partí veľká vďaka. Jeho nový album Tri listy zo Sarajeva prináša silný humanistický podtext, nech je akokoľvek vyvažovaný obvyklou tanečnou bujarosťou. Venoval ho rodnému Sarajevu. Mestu, ktoré počas vojny v Juhoslávii zažilo krvavé bombardovanie. Bregović dobre vie, čo ľuďom ponúknuť: jeho osobitá a poslucháčsky ústretová verzia balkánsko-rómskej popmusic doplnená na búrlivo tanečných koncertoch početným Wedding and Funeral Bandom ho stále radí medzi vysoko žiadaných hudobníkov."

Nielen podľa tejto recenzie, ale aj podľa atmosféry na všetkých doteraz uskutočnených slovenských koncertoch je zrejmé, že Goran Bregović je najlepší naživo so skupinou Wedding and Funeral Band. Najbližšia možnosť si to s ním zopakovať alebo skúsiť prvýkrát bude v Bratislave už na začiatku leta. Všetky podrobnosti a aktualizované info o koncerte nájdete na Facebook evente.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Rado Mešša z agentúry Pro:messa. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti