Hlavná stránka

>

Správy

>

Zuzana Mikulcová zverejnila pieseň s Danom Bártom. Predstavuje ním projekt Fúzie

Zuzana Mikulcová zverejnila pieseň s Danom Bártom. Predstavuje ním projekt Fúzie

15.11.2020 - 15:00 | redakcia

Speváčka a skladateľka Zuzana Mikulcová pripravuje nový album. Projekt Fúzie je audiovizuálna umelecká reflexia na súčasnú spoločenskú situáciu v otázkach národnostných menšín a narastajúceho extrémizmu a rasizmu. Hudbou chce búrať pomyselné hranice a spoluprácou umelcov vytvoriť nielen hudobnú, ale aj ľudskú a spoločenskú fúziu rôznych kultúr a jazykov.


"Fúzie sú mojim vysneným projektom. Spoluprácou a spájaním sa so zahraničnými umelcami vytvárajú unikátne skladby, ktoré sú našou reakciou na narastajúce tendencie extrémizmu a rozdeľovania spoločnosti. Projekt mám v hlave už 2-3 roky, a posledný rok a pol na ňom aktívne pracujem spolu s Andrejom Hruškom a Dominikom Janovským. Hľadali sme spôsob, ako priniesť niečo kvalitné, zmysluplné a hudobne neopočúvané. Teraz sa nám to konečne podarilo a Fúzie, v ktorých chceme načrieť nielen do hudobných, ale aj spoločenských tém pomaly dostávajú svoju podobu," povedala o novom projekte Zuzana Mikulcová.

Do projektu Fúzie sa doteraz zapojili hudobníci Dan Bárta, Barbora Mochowa, Jakub König, Lara Abou Hamdan, Gábor Tokár a ďalší. Na jar 2021 by mal album Fúzie vyjsť v českom vydavateľstve Tranzistor. Jeho predzvesťou je skladba Kráľovstvo, ktorá vznikla v spolupráci s českou speváckou legendou Danom Bártom. Podobne ako pri všetkých skladbách tohto projektu vznikala spolu so zvukovou podobou aj obrazová. Videoklip z nahrávania nakrúcal Dominik Janovský.


Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Rado Mešša z agentúry pro:messa.

Foto: Dominik Janovský


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti