Hlavná stránka

>

Správy

>

Kurt Cobain pred smrťou pracoval na sólovom albume

Kurt Cobain pred smrťou pracoval na sólovom albume

Kurt Cobain 16.04.2012 - 12:43 | redakcia

Bývalý gitarista skupiny Hole Eric Erlandson tvrdí, že líder kapely Nirvana Kurt Cobain krátko pred smrťou nahral skladby, ktoré okrem niekoľkých ľudí ešte nikto nepočul. Piesní má byť podľa neho toľko, že by stačili na celý album.


"Smeroval k niečomu naozaj výbornému. Mohol to byť jeho White Album. K tomu sa skutočne blížil. Mal to byť sólový album, na ktorom však pracoval s rôznymi ľuďmi," vyjadril sa v rozhovore pre televíziu Fuse. "Z niektorých vecí, ktoré zložil, som bol naozaj nadšený. Prinútil som ho, nech mi ich zahrá. Preto som bol veľmi smutný, keď zomrel. Kto vie, kam až by zašla jeho hudba?" dodal.

Erlandson podľa vlastných slov nevie, či piesne jeho kamaráta Cobaina niekedy vyjdú a vraj ani netuší, kde teraz sú. "Bol by som rád, keby z toho niečo vzniklo," priznal. Gitarista tiež prezradil, že nezverejnená nahrávka obsahuje aj jednu coververziu. "Nepoviem, čo to je. Ja ju nevlastním. Len dúfam, že jedného dňa kvôli fanúšikom vyjde," uviedol hudobník, ktorý nedávno vydal knihu Letters to Kurt. V nej okrem iného píše i o samovražde legendy grungeovej hudobnej scény.

Kurt Cobain zomrel 5. apríla 1994 vo veku 27 rokov. Hudobník sa mal podľa oficiálnej verzie vo svojom dome v Seattli zastreliť guľovnicou. Jeho telo našiel elektrikár, ktorý do domu prišiel namontovať alarm. Pitva ukázala, že Cobain mal v tele aj veľké množstvo heroínu. Ľavoruký multiinštrumentalista a spevák zanechal list na rozlúčku, v ktorom napísal, že "je lepšie zhorieť ako vyhasnúť".

V nedeľu 10. apríla 1994 z neho pred viac ako sedemtisícovým smútiacim davom v Seattli čítala vdova Courtney Love. Cobainovo telo spopolnili a jeho zostatky rozptýlili do rieky Wishkah. Z manželstva s Love má Cobain dcéru Frances Bean Cobain, ktorá tento rok oslávi 20. narodeniny.

Informácie pochádzajú z webovej stránky Nme.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: SITA
Foto: AP Photo


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti