Bratislavský hrad zažije veľkolepú hudobnú akciu! Galakoncert Folklór vo fraku ponúkne 25. júna najkrajšie slovenské ľudové piesne vo veľkolepých aranžmánoch pre mimoriadne sólové hlasy, veľký Spevácky zbor Lúčnica a Symfonický orchester Slovenského rozhlasu. Na pódiu sa predstaví stovka účinkujúcich vo veku od 10 do 65 rokov.

Najpopulárnejšie ľudovky zaspievajú Adriana Kučerová, Katarína Knechtová, Miroslav Dvorský, Filip TůmaOndrej Kandráč so svojou družinou a mnohí ďalší. Krásne melódie zahraté orchestrom a speváckym zborom pod dirigentskou taktovkou Adriana Kokoša zaznejú už v piatok 25. júna v majestátnej kulise na Západnej terase Bratislavského hradu. Vstupenky sú v predaji exkluzívne v sieti Predpredaj.sk.


"Tak ako väčšina Slovákov, aj my považujeme ľudové piesne za národné bohatstvo, a preto sme hľadali a zvažovali spolu s dirigentom Adrianom Kokošom nové možnosti ich prezentácie na najvyššej umeleckej úrovni. Napriek tomu, že už názov hovorí o ľudovom umení, myslíme si, že táto forma prezentácie si nájde svoje miesto aj v koncertných sálach. A aj na mieste, ktoré je symbolom Slovenska – Bratislavský hrad. Okrem toho veríme, že táto nová forma umeleckého spracovania dokáže zaujať divákov všetkých vekových skupín," vysvetľuje šéf usporiadateľskej agentúry Slovak Productions Štefan Bernát.

Na pódiu sa predstaví vyše sto účinkujúcich vo veku od 10 do 65 rokov zo všetkých kútov Slovenska. Organizátor chce zaujať nielen odborníkov a obdivovateľov slovenského folklóru, ale aj širokú verejnosť a hlavne generáciu mladých ľudí. Najpopulárnejšie slovenské ľudové piesne odznejú v podaní opernej divy Adriany Kučerovej, sólistu opery SND Miroslava Dvorského, herca a operného speváka Filipa Tůmu, popovej hviezdy Kataríny Knechtovej a populárneho folkloristu Ondreja Kandráča. Nebude chýbať ani legendárny spevácky zbor Lúčnica za doprovodu Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu a hudobného zoskupenia Kandráčovci pod taktovkou dirigenta Adriana Kokoša.


"Je to pre mňa muzikantsky veľmi zaujímavé podujatie. Pôjde o ľudové piesne prerobené pre symfonický orchester. Teším sa, že ja si zaspievam východoslovenské pesničky. Milujem folklór. A čím som staršia, tým ho mám radšej a tým viac ma fascinuje. Máme byť na čo pyšní, pretože naše piesne sú prekrásne. Každý kraj má tie svoje. A vôbec to nie je jednoduchý žáner, spievať ľudové piesne je pre mňa vždy pocta," nadšene konštatuje Katarína Knechtová.

Nenechajte si ujsť jedinečný program Folklór vo fraku 25. júna na Západnej terase Bratislavského hradu. Motívom podujatia je oslava slovenskej ľudovej piesne. Produkciu podujatia zabezpečuje produkčná agentúra Slovak Productions, ktorá od roku 2010 organizuje a produkuje kultúrne, spoločenské a športové podujatia.

Vstupenky:  


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk za organizátorov podujatia poskytla PR manažérka Nora Krchňáková. Tlačovú správu sme upravili.