Unikátne a hojne navštevované akustické turné Škworu sa skončilo len pred pár dňami, no česká rocková mašina napriek tomu nespí na vavrínoch. Naopak, legendárna kapela, ktorá na budúci rok oslávi úctyhodných a veľmi úspešných 25 rokov na scéne, si ako darček pre seba i svojich fanúšikov naplánovala hneď dve veľkolepé koncertné oslavy v pražskom O2 universum.


"Rok 2023 sa ponesie v znamení osláv 25. výročia založenia skupiny Škwor! Naplánovali sme preto 2 špeciálne koncerty 6. a 7. októbra 2023 v pražskom O2 universum, v ktorom sme doposiaľ nikdy nehrali. Je to priestor výnimočný nielen svojou akustikou, ale predovšetkým zaisťuje maximálne pohodlie pre Vás - divákov, aby sme si mohli túto jedinečnú šou spoločne čo najlepšie užiť. Za tých skvelých 25 rokov vďačíme totiž hlavne Vám. Iba vďaka tomu, že chodíte na koncerty, kupujete naše albumy a počúvate nás, pre Vás môžeme robiť muziku už štvrťstoročie. Či už ste s nami od začiatku, alebo ste sa o nás dozvedeli len nedávno, ste srdečne vítaní na tejto oslave! Prípravy sú už v plnom prúde a my sa na Vás neskutočne tešíme!" uvádza k oslavám 25 rokov a pripravovanému dvojkoncertu kapela, ktorá patrí právom medzi stálice českej rockovej scény.

Svoj výnimočný status, ktorý dokazuje i neustále rastúca fanúšikovská základňa, Škwor priebežne potvrzuje novými nahrávkami, úspešnými videoklipmi a výpravnými koncertmi. Tie má vo zvyku so svojím početným tímom vylaďovať do najmenších detailov, od svetiel a zvuku cez pyro efekty až po design pódia a pôsobivé dekorácie. To, samozrejme platí aj v prípade narodeninových koncertov v O2 universum, počas ktorých kapela zúročí i skúsenosti zo svojich predchádzajúcich veľkých sólových koncertov v pražskej Lucerne, Incheba Arene, O2 arene či Fóre Karlín.

"V tejto chvíli je ešte príliš skoro prezrádzať detaily toho, čo všetko si pre našich fanúšikov na koncertoch v O2 universum chystáme. Môžeme ale rozhodne sľúbiť, že pôjde o pre nás i pre nich veľmi výnimočný zážitok, ktorý v ničom nezaostane za svetovou produkciou v rámci žánru," dodáva trochu tajomne 4-členná partia, ktorá túto jeseň potešila svojich priaznivcov okrem akustického turné tiež LP reedíciou albumového debutu Vyhlašuju boj.

Informácie a fotografie redacii Hudba.sk poskytla Adriana Nievelt z vydavateľstva Supraphon.

Súvisiaci interpreti: Škwor