Hlavná stránka

>

Správy

>

Kasioboy je späť so skladbou Biosong. Pozrite si videoklip

Kasioboy je späť so skladbou Biosong. Pozrite si videoklip

17.09.2020 - 13:00 | redakcia

Pino z kapely Puding pani Elvisovej prichádza po siedmich rokoch s novou skladbou pod svojím alteregom Kasioboy. Biosong s hosťujúcim Benem z kapely Modré Hory sprevádza videoklip, za ktorým stojí režisér Branislav Vincze.


Sedem rokov od vydania DIY debutu Timeline Error sa Kasioboy vracia s novou hudbou. Namiesto angličtiny v nej spieva po slovensky a výslednú zvukovú podobu tentokrát nemixoval sám v skúšobni, ale zveril ju do rúk Mareka Rakovického. "Kasioboya kriesim už hodný čas. Napríklad tento Biosong bol hotový už pred tromi rokmi, ale nechcel som ísť s tým von, kým nebudem mať hotové aj ďalšie skladby na ucelený album. Počas jarnej karantény sa mi vykryštalizovalo viacero nápadov do konkrétnych skladieb a povedal som si, že je čas," dodáva ku skladbe Pino.


Nápad zavolať Beneho vznikol spontánne počas mixovania skladby. "Pino mi 8. marca poslal jednu skladbu s tým, že ak sa mi to bude páčiť, tak nech tam narepujem jednu slohu. O necelé 2 hodiny som mu už posielal doma nahrané demo, že ak ho to baví, tak to neskôr nahrám u Rolanda v Sonic Cat Studio. Prešlo kopec dní a je to vonku a dokonca aj s parádnym videom. Super spolupráca a Kasioboy je dobrý chlapec. Dovolil mi mať celú slohu o behaní a vymenovať všetky moje obľúbené značky. Už by ma za to aj platiť mohli. A každopádne je aj najväčší frajer, bo kto iný vypustí letnú skladbu v polovici septembra, ha?" hovorí o spolupráci Bene.

O videoklip sa postaral Branislav Vincze, už tradične v skúšobni Puding pani Elvisovej. "S Braňom máme veľa odtočené ešte s Pudingom, ale dlhšie sme spolu nič nerobili. Keď som ho oslovil a povedal mu, že to financujem z rodinného budget povedal - "ok ale budeme sa pri tom hlavne baviť". Veľa sme sa stretávali, počúvali reggae, fajčili a popíjali IPU v skúšobni. Asi po 3 mesiacoch príprav a 3 plných natáčacích dňoch to Branko zostrihal a obaja sa z toho veľmi tešíme a sme radi, že to ide konečne von," komentuje Pino. Text piesne je inšpirovaný kombináciami typu bezvaječná omeleta alebo cigorková káva. A tiež silnými predsavzatiami, ktoré začínajú slovami "od zajtra". "Je v tom mierna irónia aj keď nemám nič proti bio strave a arónia mi napríklad chutí," uzatvára Pino.

Infomrácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Pino Ungvölgyi.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti