Hlavná stránka

>

Správy

>

Na Vrbovských miniVetroch vystúpia Polemic, Sto múch či Katarína Máliková

Na Vrbovských miniVetroch vystúpia Polemic, Sto múch či Katarína Máliková

19.04.2021 - 09:30 | redakcia

So zlepšujúcou sa pandemickou situáciou uvažujú organizátori podujatí nad tým, ako by mohlo vyzerať festivalové leto. Po minuloročnej skúsenosti chce Braňo Jobus zopakovať Vrbovské miniVetry v pandemickej verzii Precceda + 999 návštevníkov. Už teraz je známy kompletný program, ktorý organizátori pripravili pre leto 2021.


"Po zlepšení situácie v prvej vlne pandémie sa nám podarilo minulý rok usporiadať veľmi úspešný model, nazvaný Vrbovské miniVetry. Vzhľadom k situácii, ktorá sa diala počas celého roka, sme s pánom Preccedom Húpacím Kónom ani na okamih nezatúžili po inej variante," hovorí Braňo Jobus. Nad vyšším počtom návštevníkov by v roku 2021 neuvažoval ani v prípade úplného zrušenia opatrení. 

Návštevníci, ktorí úspešne absolvovali minuloročné podujatie, vedia, že sa na akcii podarilo dodržať všetky hygienické a bezpečnostné predpisy. S tým rátajú organizátori aj v roku 2021. Festival sa od svojej premiéry koná pod heslom "Bezpečnosť pri zábave je dôležitejšia ako zábava samotná". Nakoľko sa situácia mierne zlepšuje, rozhodli sa organizátori oznámiť dátum a program pripravovaného ročníka. Zároveň spustili predpredaj vstupeniek v obmedzenej kapacite 999 návštevníkov.

"Veríme, že v letných mesiacoch budú povolené akcie do tisíc ľudí, pretože zlepšujúca sa pandemická situácia a očkovanie nám dávajú letnú nádej. Preto si dovoľujeme pozvať návštevníkov na Vrbovské miniVetry," dodáva Jobus. Festival sa odštartuje 3. júla 2021 v tradičnom čase a na tradičnom mieste - o 13. hodine a 14. minúte na futbalovom štadióne vo Vrbovom.

Vrbovské miniVetry 2021

Novinka v programe s vynálezom od slovenských vedcov

Lineup tvoria skupiny PolemicSto múch, speváčka a skladateľka Katarína MálikováBDHS (Blikajúci dychový hudobný systém) a chýbať nebudú ani každoroční vystupujúci Chiki Liki Tu-a a hudobno-pracovná skupina bratov Jobusovcov Vrbovskí víťazi, ktorí vystúpia spolu s Komorným orchestrom mesta Trenčín, tak ako ste ich minulý týždeň mohli vidieť v relácii Klubtúra na Dvojke.

Absolútnou novinkou v programe budú ozvučené rozprávky Readmio. Unikátna aplikácia ponúka stovky slovenských a svetových rozprávok, ktoré ožívajú, pretože pri ich čítaní zariadenie automaticky podfarbuje hlas hovoriaceho zábavnými zvukmi alebo hudbou. "Jobusovky" sa tak ocitli v dobrej spoločnosti stoviek domácich aj zahraničných rozprávok v inovatívnom prevedení. Ďalšou zaujímavosťou je, že rozpoznávanie hlasu pre túto aplikáciu vyvinuli slovenskí vedci z Ústavu informatiky SAV. 

"Aktuálne v tejto aplikácii publikujem moje príbehy o Chrontulienke a najviac ma teší, že som do tých príbehov mohol zároveň nahrať zvuky a zložiť hudbu. Pre mňa je to splnený sen, pretože sa mi vďaka tejto aplikácii podarilo spojiť komponovanie hudby a písanie rozprávok do jedného uceleného diela," predstavuje Braňo Jobus novinku zo svojej tvorby, ktorá už je k dispozícii na bezplatné stiahnutie v App Store alebo Google Play.

V sprievodnom programe sú pripravené tiež obľúbené recesistické súťaže: Streľba z poplašnej pištole, Megalukostreľba, Veľká Vrbovská, Formula Nula a Džukebox Live. 

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér Edo Kopček. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti