Hlavná stránka

>

Správy

>

Alan Murin vydal singel Idem hore spolu s videoklipom

Alan Murin vydal singel Idem hore spolu s videoklipom

19.09.2021 - 13:00 | redakcia

Singlami Sám sebou, Vypínam a spoluprácou so speváčkou Tinou v skladbe Bejby Blue sa mladý objav Alan Murin etabloval na domácej pop scéne. V novej skladbe Idem hore chce poslucháčom ukázať svoj súčasný postoj voči životu. K novinke predstavil videoklip z dielne Cesar Production, ktorý sa krátko po zverejnení dostal do top 10 trendov v kategórii hudba na Youtube.


Novinkou Idem hore chce Alan Murin poslucháčom odovzdať jeden odkaz. "Bol to názov pracovnej verzie, ktorý mi napadol ako prvý a tie väčšinou bývajú najlepšie. Vždy som mal rád, keď som od interpreta počul autentickú výpoveď a fascinovalo ma, keď hovoril o svojom aktuálnom stave, životnom štýle a myšlienkach. Vedelo ma to namotivovať a nakopnúť fantáziu o mojej budúcnosti. Touto pesničkou sa snažím ukázať ľuďom môj súčasný postoj voči životu a som len rád, ak si nájdem komentáre od ľudí, ktoré hovoria o tom ako im pesnička pomohla sa znova dostať na koľaj a ísť si za svojím snom. Je to pre každého, kto si prechádza obdobím pochýb, ale aj pre tých, ktorí majú prime time a chcú počúvať niečo čo ich v tom utvrdí," vysvetľuje pointu skladby Alan.

O vizuál sa v Alanom prípade klasicky postaral Cesar Production. "Pracovať s ním je jednoducho radosť a to len potvrdzuje, že aj ľudia ktorých si vyberám na spoluprácu do procesu pridávajú pozitivitu. Ďalším takýmto neoddeliteľným článkom je môj dlhoročný kamarát a jeden z najlepších fotografov a umelcov akých poznám - Peter Yaxxed Majerčík, ktorý sa postaral o titulné fotografie k tomuto songu a aj na všetkých titulných fotkách mojich skladieb," hovorí vďačne umelec.


Na samotnom scenári klipu sa podieľal aj interpret, no o najväčšiu zásluhu ohľadne lokácií mali Diana Studeničová a Richard Biath. O celú produkciu, text, nahrávanie až po samotný mix a master sa postaral Alan sám, keďže podľa neho aj samotný zvuk sa vie poňať veľmi subjektívne a preto je podľa neho dôležité, aby sa na všetkom umelec aspoň minimálne podieľal. "Ja si stojím za tým, že si rád všetko spravím sám dokým je na to čas, pretože si to spravím vždy podľa svojho gusta a do najmenšieho detailu," objasňuje vznik svojich skladieb Murin.

Skladba Idem hore sa po premiére okamžite dostala do trendov, čo potvrdzuje, že Alan sa na hudbnej scéne už usadil. Song, ktorý vyznie motivačne, je nielen o tom ako sa posúvať vpred, ale aj o tom ako sa tam udržať či vychutnať si s pokorou chvíle, kedy si človek po dlhom čase splní svoj sen. Čo v prípade mladého hudobníka a jeho neustáleho rastu fanúšikovskej základne nebude až taký problém. Napriek tomu, že táto skladba sa môže zdať jemne egotripovou, do veľkej miery z nej sála i skutočná motivácia a odhodlanie posúvať vpred seba i ľudí okolo.

"Všetko je to v hlave. Každý má iný cieľ, ale všeobecne si myslím, že je to väčšinou samotná cesta k nemu. Chcem tým povedať, že sa snažím vždy robiť veci tak, aby som pri tom bol šťastný a dokázal si ich užiť. V práci je to pre mňa absolútny základ. Keby ma to nebaví, nebavilo by to ani ľudí a hlavne by som to nedokázal vydržať robiť vtedy, keď život prinesie skúšky ťažších kalibrov. Snažím sa vyčištiť zo života všetko toxické a neustále sa snažím prísť na spôsoby ako veci robiť lepšie. Svoju cestu som si našiel v oblasti hudby, ale nepristupoval by som k tomu inak ani ako zubár, architekt či paleontológ, čo boli všetko povolania ktoré som predtým zvažoval," vysvetlil Alan.

"Som extrémne vďačný za ľudí, ktorí ma podporujú. Musím povedať, že som bol kedysi v tom, že Slováci nie sú prajní, pretože som o tom počúval v iných pesničkách. Doteraz môžem potvrdiť jedine presný opak. Stále je pre mňa absolútne sureálne, keď vidím koľko ľudí si nájde čas na to, aby prezdielali moju tvorbu, zanechali pekný koment či súkromnú správu, v ktorej veľakrát napíšu veľmi emočne hlboké odkazy vďaky a podpory. Je to krásne a pozdravujem všetkých, ktorí sa v posledných slovách našli. Dodávate mi obrovskú silu a zmysel ísť ďalej, ďakujem," uzatvára Alan Murin.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Jana Trellová. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti