Hlavná stránka

>

Správy

>

Jana Kirschner si splnila sen. Nahrala pesničku s Vojtěchom Dykom

Jana Kirschner si splnila sen. Nahrala pesničku s Vojtěchom Dykom

20.03.2020 - 14:00 | redakcia

Jana Kirschner a Vojtěch Dyk vítajú jar novou spoločnou piesňou a videoklipom Na okamih. Dôležitým motívom videopríbehu je rozkvitnutá a vädnúca kytica, ktorá metaforicky zobrazuje vzťahy, boje a zmierenia.


"Pôvodne som mala s touto pesničkou iné plány a chceli sme ju vydať už pred Vianocami. Nebol však čas zastaviť sa a pesničku dokončiť. Akoby jej to nebolo súdené. A tak vychádza až dnes, symbolicky v prvý jarný deň," hovorí Jana Kirschner o novinke, ktorá v aktuálnej bezútešnej situácii pôsobí ako balzam na dušu.

"V posledných dňoch mám pocit, že ľudia zúfalo potrebujú počuť niečo pozitívne, kúsok dobrej správy. Dúfam, že sa nám to podarilo a toto bude tá dobrá správa aj pre všetkých muzikantov, ktorí, podobne ako mnohí iní umelci, závislí od živých vystúpení či koncertov, netušia, čo s nimi bude. Musíme však spojiť sily a tvoriť," dodáva speváčka.

A prečo práve Vojtěch Dyk? "Chcela som si splniť sen. Vojtěch je skvelý človek a muzikant a má jeden z najkrajších hlasov, ktoré poznám. Tak som mu zavolala a on súhlasil. Netušiac, čo nás čaká, sme spolu nahrali pesničku plnú nostalgie, ale aj nádeje, ktorá akoby patrila práve do týchto dní a týždňov."


Nový album aj spolupráce s ďalšími umelcami 

Skladba Na okamih je dialógom dvoch ľudí, ktorí túžia po vzájomnej blízkosti, no z mnohých dôvodov sa im to nie vždy darí. Videoklip k pesničke režíroval Juraj Johanides. Dôležitou súčasťou videoklipu je rozkvitnutá kytica, ktorá postupne stráca svoju krásu a odkvitá. Stáva sa tak akousi metaforou našich vzťahov, každodenných bojov, ale aj zmierení.

Už dnes je jasné, že pieseň Na okamih nebude jedinou novinkou, ktorú tento rok pre svojich fanúšikov chystá. "Od januára intenzívne pracujeme na novom albume, ktorý by sme chceli vydať ešte tento rok. Je možné, že všetko bude nakoniec inak, dnes to nik z nás nedokáže odhadnúť. Okrem toho, projekt Na okamih by som rada rozvíjala s ďalšími umelcami a je možné, že z toho nakoniec vznikne niečo väčšie. O tom sa však môžeme rozprávať až na jeseň," uzavrela.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Janka Marczellová. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Vladimír Šimíček


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti