Hlavná stránka

>

Správy

>

Nocadeň predstavia novú verziu piesne Buď hviezda so symfonickým orchestrom

Nocadeň predstavia novú verziu piesne Buď hviezda so symfonickým orchestrom

20.11.2017 - 13:00 | redakcia

Skupina Nocadeň dnes v Rádiu Slovensko predstaví novú verziu skladby Buď hviezda, ktorú nahrala začiatkom jesene spolu so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu. Od jeho vedenia dostala košická skupina nahrávanie ako darček k výročiu.


"Slovenský rozhlas nám dal takýto darček k nášmu dvadsiatemu výročiu. Mohli sme si vybrať niektorú skladbu z nášho repertoára, v ktorej by bol tak trochu ukrytý duch Vianoc, keďže ju premiérujeme teraz pred sviatkami. Pri výbere skladby sme nejako dlho uvažovať ani nemuseli a bolo to jasné," povedal v rozhovore pre agentúru SITA líder kapely Rasťo Kopina.

"Tá pieseň má výraznú dynamiku, čo sa nám zdalo vhodné pre orchester, plus text pesničky zasadený do trocha iného kontextu celkom zreteľne evokuje vianočný pocit. Z našich predošlých spoluprác so sláčikármi zároveň vieme, že nemajú radi niektoré krížiky, ktoré práve v tejto skladbe sú... Tým pádom to bol pre nich z hľadiska prstokladu trocha tvrdší oriešok, ale sme radi, že na nás veľmi nenadávali," zasmial sa spevák skupiny Nocadeň.

V piesni zaznie len symfonický orchester a Kopinov hlas. "Partitúry tejto verzie skladby od Adriána Harvana sa trošku líšia od tej pôvodnej verzie, no myslím, že je to nádherné. Doteraz sme ešte nikdy nemali možnosť využiť silu celého symfonického orchestra, takže keď sme dostali túto ponuku, chceli sme ju využiť do maximálnej možnej miery. Ide z toho obrovská sila, živý orchester neviete nijako nasimulovať. A výsledok je zimomriavkový, naskočí vám z neho husia koža," uzavrel Kopina. Vianočnú verziu piesne Buď hviezda uvedú v premiére dnes o 16:00 v Rádiu Slovensko.


Zdroj: SITA
Foto: Marko Erd - Hudba.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti