Hlavná stránka

>

Správy

>

Seal na Slovensku!

Seal na Slovensku!

09.08.2008 - 12:00 | Patrik Marflák

Londýnčan Seal, cenami ovenčený 45-ročný spevák, textár a skladateľ sa po rokoch opäť predstaví na Slovensku. 22. novembra na jeho exkluzívnom koncerte v košickej Steel Aréne zaznejú okrem skladieb z ostatného albumu 'System' aj niektoré najväčšie hity.


Do Košíc pricestuje jeden z najslávnejších popových spevákov predstaviť svoj posledný album 'System', ktorý vydal ešte na konci roku 2007 v spolupráci s britským hudobníkom a skladateľom Stuartom Priceom, ktorý bol spoluautorom a producentom Madonninho albumu 'Confessions On a Dancefloor' i autorom remixov pre No Doubt či Coldplay. V programe však nebudú chýbať ani megahity 'Killer', 'Crazy', 'Future Love Paradise', 'Kiss From a Rose', 'Love´s Divine' a ďalšie.

Manžel supermodelky Heidi Klum možno do metropoly východu privedie aj svoju rodinu vrátane jednej z najkrajších žien sveta, keďže práve v termíne koncertu oslavuje jedno z ich troch spoločných detí svoje narodeniny. Dokonca tieto narodeniny dlho ohrozovali aj samotný koncert na Slovensku.

"Je to pravda, samotný koncert už máme potvrdený na november niekoľko týždňov, no stále sme sa nevedeli dohodnúť na termíne, keďže sme sa pôvodne bavili o koncerte o deň skôr. Po vysvetlení, že je to z rodinných dôvodov, sme pristúpili na 22.november." - vysvetlil organizátor Miroslav Brondoš z BM Production, ktorý bude pre speváka radšej pre istotu rezervovať rodinnú izbu, ak by si spevák želal pokračovať v narodeninových oslavách aj na Slovensku.

Seal sa na britskej tanečnej scéne objavil prvýkrát začiatkom 90-tych rokov, keď napísal text a naspieval hit 'Killer' (1990) pre houseového producenta menom Adamski. Nasledoval singel 'Crazy', ktorý sa dostal do Top 10, a Seal sa dočkal nadšeného kritického i poslucháčskeho ohlasu. Jeho štyri komerčne úspešné albumy predstavili poslucháčom osobitú fúziu soulu, popu, rocku a R&B.

Najnovší piaty album 'System' je plný silných melódií, ktoré vás chytia a nepustia, a jeho syntezátorové vrstvy so svižnými beatmi sú "prezvonené" akustickými gitarami i občas zdrsnené elektrickými. "Chcel som sa vrátiť ku gitare, k prvému nástroju, na ktorom som zložil hity Crazy a Killer, teda k základom toho, čo naozaj robím rád." - povedal o svojej novinke Seal.

Základné ingrediencie Sealovej fúzie, teda soul, pop, rock a R&B, sa nezmenili, snáď len ich vzájomný pomer. Seal zostáva svojský a jeho krehký soulový prejav je stále nenapodobiteľný. Hity z nového albumu už dobili prvé miesta slovenských hitparád, teraz si ich môžete vychutnať aj naživo už 22. novembra o 20:00 v Steel Aréne Košice.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti