Chalani zo žilinskej alternatívnej kapely The Swan Bride sa už budúci utorok (25. máj) predstavia vo Viedni ako predkapela britských Foals. Dvojkoncert v priestoroch štýlového klubu Flex láka aj Slovákov. Vstupenky na koncert sú na Slovensku v predaji za 20 eur.

"Hrať pred Foals je jedinečná príležitosť – dá sa povedať, že ide o náš prvý oficiálny koncert v zahraničí, keď nerátame Českú republiku," uviedol vo vyhlásení frontman "labutej nevesty" Matej 'Swan' Rafa.

Práve koncert vo Viedni by mal byť štartom viacerých zahraničných vystúpení, ktoré sú pre žilinskú štvoricu dôležitou métou. "Tešíme sa na to, že budeme môcť našu hudbu predstaviť aj mimo územia Slovenska," dodal Maťo.

Skupina Foals ešte pred dvoma rokmi s albumom 'Antidotes' obsadila tretiu priečku v britskom rebríčku albumov. Dodnes je tento album považovaný za najväčšiu "exotiku", aká sa kedy dostala na špicu britskej hitparády. Foals sú novátori i experimentátori, ktorí si získali masy. A zasvätení vedia aj to, prečo majú radi tenistu Andyho Roddicka. Zvláštne.

Na druhej strane - The Swan Bride. Žilinčania opisujú svoj hudobný žáner slovami "punk aristocratic". Zviditeľnili sa v roku 2007 debutovým EP 'Monsters In Your Drawers', od tej doby absolvovali tri koncertné turné na Slovensku a v Českej republike. Hrali aj na väčšine slovenských festivalov (Pohoda, Hodokvas, Žákovic Open) a predstavili sa i fanúšikom Marilyna Mansona ako predskokani v rámci jeho Europe tour 2009. Aktuálne je v predaji ich nový album s názvom 2.

Utorkový viedenský koncert vo Flexe sa začína o 20:00, vstupenky sú dostupné v sieti Eventim. Viac info na stránkach
www.theswanbride.com a www.skalarmusic.at.

Redakciu Hudba.sk informoval Tomáš Holetz.

--
Foto: Igor Daniš - Hudba.sk

Súvisiaci interpreti: The Swan Bride