Hlavná stránka

>

Správy

>

Gorillaz neplánujú poskytnúť seriálu Glee svoje piesne

Gorillaz neplánujú poskytnúť seriálu Glee svoje piesne

Gorillaz 13.10.2010 - 14:06 | Patrik Marflák

Britská hudobná skupina Gorillaz nemá záujem o spoluprácu s televíznym hudobným seriálom Glee (2009). V rozhovore pre agentúru AP to povedal spoluzakladateľ a spevák virtuálnej skupiny Damon Albarn, ktorý podľa vlastných slov nemá v pláne povoliť použitie piesní Gorillaz v žiadnej časti seriálu.


"Nedovolíme, aby sa to stalo," vyjadril sa a so smiechom dodal: "Ale nie, že by nás už oslovili, pretože to ešte neurobili. No a teraz to už určite neurobia."

Americká stanica Fox nedávno začala vysielať druhú sériu televízneho seriálu Glee o stredoškolskom speváckom zbore. V jednotlivých častiach sa objavujú aj coververzie piesní známych interpretov, ako sú napríklad Madonna, či Britney Spears.

Medzi jeho fanúšikov sa zaraďuje aj Paul McCartney, ktorý mal tiež záujem o spoluprácu so spolutvorcom seriálu Ryanom Murphym a ponúkol do seriálu svoje melódie. Herci zo seriálu Glee nedávno predstihli The Beatles v počte singlov nesólového interpreta v rebríčku Billboard Hot 100. Podľa Damona Albarna však tento fakt ľudia nemajú brať príliš vážne. "Tie piesne nevydržia tak dlho ako Beatles ani vo sne. Za pár rokov si na ne ľudia vôbec nespomenú," vyjadril sa.

Gorillaz sú najznámejší platinovým albumom Demon Days z roku 2005 s hitom Feel Good Inc., ktorý získal Grammy v kategórii Najlepšia popová spevácka spolupráca. V marci tohto roku im vyšiel tretí album Plastic Beach a 5. októbra predstavili nový singel s názvom Doncamatic (All Played Out). V októbri kapela zverejnila aj nový videoklip k predchádzajúcemu singlu Rhinestone Eyes. V súčasnosti sú Gorillaz na turné po Severnej Amerike, ktoré ukončia 3. novembra vo Vancouveri.


Gorillaz - Rhinestone Eyes

--
Zdroj: SITA
Foto: Myspace.com/Gorillaz


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti