Hlavná stránka

>

Správy

>

Hudobná oslava 17. novembra v PKO

Hudobná oslava 17. novembra v PKO

17.11. 1989 07.11.2010 - 10:50 | redakcia

Aj tento rok sa v bratislavskom PKO uskutoční Koncert pre všímavých, ktorý sa stáva tradičnou umeleckou oslavou 17. novembra. Program bude prebiehať na piatich scénach, okrem dvoch veľkých sál aj v divadielku, vo vstupnej hale a na peknom balkóne na poschodí.


Od 16.00 hod. bude návštevníkov vítať vo foyeri formácia Mariachi Sin Fronteras, program na veľkých pódiách odštartuje symbolicky o 17.11 Marián Varga spoločne s Moyzesovým kvartetom. Ďalej vystúpia Jana Kirschner, Billy Barman, Živé kvety, Moustache, predstaví sa aj výnimočný projekt Afterphurikane a Jozef Lupták spolu s maďarským tanečníkom Krisztianom Gergeyom predvedú projekt Cello & Dance – spojenie Bacha, improvizácií a tanca. Zo susedného Česka zasa príde zahrať jedna z najoriginálnejších skupín československej alternatívy.

Legendárna ženská skupina Dybbuk predvedie bratislavskému publiku svoje vynímočné kvality, súčasnú tvorivú generáciu zastúpia skvelí Midi lidi a WWW. Svetovú premiéru si naživo odkrúti projekt rapera Beneho s DJ-om Stratasoulom. Bene sa predstaví aj ako hosť v šou Svet Tomáša Hudáka.

"Bude to obyčajná oslava neobyčajného dňa a toho, čo nám priniesol," hovorí za organizátorov z Agentúry Pohoda Michal Kaščák. Okrem umenia sú súčasťou podujatia aj diskusie, prezentácie, projekcie filmov, veľkú pozornosť si zaslúži odovzdávanie cien Biela Vrana. "Biela Vrana je splácaním dlhu voči ľuďom, ktorí nasadzujú svoje krky za to, aby sme žili v lepšej spoločnosti a nepočujú za to ďakujem. Keď vidíme, ako im to dodáva silu a energiu, viem, že to stojí za to. Môžem prezradiť, že tento rok bude mať jeden z ocenených dvojnásobnú radosť, lebo má práve 17. novembra narodeniny," hovorí Zuzana Wienk z Aliancie Fair-play, ktorá spoločne s neziskovou organizáciou Via Iuris ceny Biela Vrana udeľuje.

Divadlo už tradične zastúpi Divadlo na tahu, ktoré uvedie hru Václava Havla Zahradní slavnost. Domov sociálnych služieb Merema z Modry predstaví svoju novú divadelnú hru Strom. Nebude chýbať ani film, naplánovaná je svetová premiéra dokumentu Zvláštní vydání od režiséra Andreja Kroba. Film na základe audiovizuálneho samizdatu Originální Videojournal mapuje dianie tesne pred Nežnou revolúciou a prvé dni po 17. novembri 1989 v Prahe, sľubuje zverejnenie skutočne unikátnych záberov.

Fedor Gál predstaví svoj projekt Pre Natálku – pre dievčatko, ktoré v českom Vítkove takmer upálila štvorica neonacistov. Pripomenieme si tiež dvadsať rokov od úmrtia filozofa a disidenta Milana Šimečku v debate Čo (by) povedal Milan Šimečka. V literárnej kaviarni sa predstavia Tereza Boučková, Marek Adamov, Ľubo Burgr a Oleg Pastier, moderovať budú Braňo Jobus, Vlado Michal, Juraj Kušnierik, Viktor Suchý a Zuzana Wienk. Vystavovať a maľovať budú Igor Derevenec, Jozef Danglár Gertli, Jozef Dodo Baus a Marko Vrzgula. Všetko budú dopĺňať stánky neziskoviek, vináreň, viacero špecialít, či dobrá káva v Dobrej kaviarni. "Celé PKO spolu s jeho zaujímavými zákutiami chceme premeniť na príjemný priestor plný rozmanitých aktivít, kde bude ľuďom dobre," hovorí za organizátorov Jana Polnischová.

Prvých 333 vstupeniek na koncert je v predaji v sieti Ticketportal za 11 €, ďalšie lístky v predpredaji budú stáť 15 € a na mieste 17 €. Minulý rok bol Koncert pre všímavých vypredaný.

Redakciu Hudba.sk informoval Mário Gešvantner z agentúry Pohoda.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti