Koncertná séria "Real Music House uvádza" predstavuje tri osobnosti, ktoré vydali svoje nahrávky pod značkou tohto vydavateľstva. "Keďže máme za sebou dlhé obdobie koncertného ticha, rozhodli sme sa fanúšikom kvalitnej slovenskej hudby ponúknuť hneď tri zaujímavé koncerty," opisuje koncertnú sériu Robert Pospiš, spoluzakladateľ vydavateľstva Real Music House.

"Za sebou máme prezentáciu albumu Jána Slávika. Bolo to krásne podujatie. Veríme, že tie nasledujúce budú rovnako príjemné," dodáva. Už vo štvrtok 24. júna sa v kultovom bratislavskom klube Nu Spirit predstaví Nikolaj Nikitin spolu s hudobníkmi mladej jazzovej generácie. "Nikolaj si pozval hudobníkov, ktorí hrali aj na nahrávke Young Slovak Jazz Generation. Tú sme vydali ešte minulý rok a považujeme ju za mimoriadne dôležitú. Mapovanie novej hudobnej generácie je jednou z našich vydavateľských priorít na najbližšie roky," uvádza Martin Sillay, hudobník a spoluzakladateľ vydavateľstva Real Music House.

Mladú hudobnú generáciu zastupuje aj sopranistka Adriena Banásová. Tá predstaví svoje debutové CD Desire v priestoroch Pálfyho paláca. Sprevádzať ju bude uznávaný klavirista Peter Pažický. "Uvedomujeme si, že v tomto období zažívame veľký koncertný pretlak. Je to ale prirodzené. Viac ako rok sa nedalo plnohodnotne hrať. Naši interpreti na tom neboli inak. Veríme, že koncertná séria Real Music House uvádza si nájde svoje publikum. Rozhodli sme sa vybrať tri špecifické priestory v Hlavnom meste a predstaviť tri generácie hudobníkov. Na koncerty srdečne pozývame všetkých fanúšikov kvalitnej slovenskej hudby. Tešíme sa na vás," uzatvára Robert Pospiš.

Zostávajúce koncerty série Real Music House uvádza:

24. 6. (20:30), Nu Spirit Bar - Nikolaj Nikitin presents Young Slovak Jazz Generation
účinkujú: Nikolaj Nikitin (saxofón) Jancsi Rigo (piano), Matej Štubniak (kontrabas), Mattia Muller (bicie) + open jam session

30. 6. (18:00), Pálfyho palác - prezentácia albumu Desire Adrieny Banásovej
účinkujú: Adriena Banásová, Peter Pažický

Koncertnú sériu Real Music House uvádza z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Robert Pospiš z vydavateľstva Real Music House.

Súvisiaci interpreti: Nikolaj Nikitin