Slovenský pesničkár Adrian Bloom sa vracia k poslucháčom so svojou novinkou Daydreamer, ktorá dnes (22.9.) vychádza na všetkých streamingových službách. Text aj hudbu napísal sám interpret, na dobro hosťoval jeho dlhoročný priateľ Henrich Novák a basgitaru nahral Filip Hittrich.

Daydreamer je klasickou plážovou pesničkou, na aké sú poslucháči pri tomto hudobníkovi zvyknutí. Text piesne vychádza z faktu, že Adrian Bloom je skutočný rojko. Často sa v mysli ocitá na ostrove vzdialenom tisícky kilometrov od Slovenska, kde sedí pod palmou a hrá na ukulele. "Manželka sa sťažuje, že ju nepočúvam, že som stále mysľou niekde inde. Preto som chcel napísať pieseň, ktorá bude reflektovať tento môj problém," smeje sa autor.

Letne znejúca novinka je ovplyvnená tvorbou Jacka Johnsona, ktorý je Adrianovou inšpiráciou od jeho sedemnástich rokov. "Pieseň hrávam naživo iba s gitarou, kedy znie viac ako moderné country. V hlave som však mal aranžmán, kde zaznie aj ukulele, aby pieseň pôsobila viac plážovo. Atmosféru Havajských ostrovov som chcel poslucháčom priblížiť prostredníctvom lapsteel gitary. Na Slovensku nikto na taký nástroj nehrá, a preto som sa obrátil na môjho kolegu Henricha Nováka, ktorý dohral na dobro slajdy a sólo," dodáva Adrian.

Adrian Bloom, pôvodne tvoriaci pod menom Ado Juráček, svoju anglickú tvorbu predstavil v roku 2021 na EP Couch Songs, na ktorom mal aj niekoľko medzinárodných spoluprác. Od roku 2022 sa venuje vydávaniu singlov, medzi ktoré patrí ukulele pieseň Rainbow Girl alebo folková If You Could.

Zdroj: Adriam Bloom (Hudba.sk edit)