Hlavná stránka

>

Správy

>

Peter Bič Project vydáva album Labyrint a spolu s ním aj nový singel a videoklip

Peter Bič Project vydáva album Labyrint a spolu s ním aj nový singel a videoklip

22.10.2019 - 11:00 | redakcia

Po úspešných singloch Nedívaj sa tak, Z výšky a Láva vydáva skupina Peter Bič Project ďalší s názvom Čoskoro. Novinku uvádza spolu s videoklipom, v ktorom speváčka Viktória Vargová dostala poriadne zabrať. Zároveň vychádza aj štvrtý album kapely, ktorý obsahuje všetky spomenuté skladby aj ďalšie novinky.


"Rozhodli sme sa, že všetko uvedieme do života v jeden deň. Singel, videoklip aj album," hovorí gitarista, skladateľ a líder skupiny Peter Bič. Videoklip Čoskoro sa nakrúcal v exteriéroch neďaleko Bratislavy a režisérsky sa oň postaral Martin Hudák, ktorý má na konte aj spolupráce s Richardom Müllerom, Máriou Čírovou, Celeste Buckingham, či so skupinami IMT Smile, AMO a Mukatado. S kapelou Peter Bič Project spolupracoval na vizuáloch k jej prvým úspešným singlom Hey Now! a Say It Loud.

"Bolo to príjemné natáčanie i navzdory počasiu. Niekoľko dní predtým aj potom bolo nádherné slnečné počasie, iba v deň nášho natáčania bolo celý deň pod mrakom a mrholilo. Ale vlastne, tak to malo byť. Tak ako v skladbe, pri natáčaní ale aj v živote. Človek si musí v živote prejsť to svoje. Aj hrabnúť rukou na dno a navzdory všetkým útrapám a nástrahám sa posúvať ďalej, no ten úsmev sa na konci objaví. Niekedy si aj len povedať, že čoskoro, pod modrou oblohou, z vrabca bude orol," konštatuje Peter Bič, ktorý sa postaral o námet a scenár.


Najviac zábavy si pri nakrúcaní užila speváčka Viktória Vargová, ktorá zrejme ešte nikdy nemala na sebe toľko rôznych substancií. "Musím povedať, že z nápadu na tento klip som bola nadšená hneď, ako ho Peter vymyslel a natáčanie som si veľmi užila. Aj keď až tak jednoduché to nebolo, v ľahkých šatách, občas chladný dážď, miestami vajíčka na hlave, či víno alebo šľahačka, čo nakoniec na mne pristáli. Ale všetko sa dá nakoniec zvládnuť a ustáť. Takže v konečnom dôsledku som rada, že mám túto skúsenosť," hovorí s úsmevom Viktória.

Singel Čoskoro sa nachádza na novom albume Labyrint. "Je to veľmi osobný album pre každého z nás. Je celý v slovenčine, je v novej zostave a ešte nebol ani na svete a tri skladby si už našli cestu k svojim poslucháčom. Sme naozaj veľmi radi, že je tu, je to pre nás také znamenie, že sme našli cestu z labyrintu von aj my. Verím, že aj ďalšie skladby z neho sa budú páčiť ako tie predchádzajúce," dodáva Peter Bič.


Vypočujte si celý album Labyrint na Deezeri:Informácie a fotografie z nakrúcania redakcii Hudba.sk poskytol Tomáš Karpel. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.

Foto: Youtube / Martin Hudák


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti