Hlavná stránka

>

Správy

>

Z Borata nebude Freddie Mercury

Z Borata nebude Freddie Mercury

23.07.2013 - 15:30 | redakcia

Anglický herec Sacha Baron Cohen sa rozhodol vycúvať zo životopisného filmu o lídrovi britskej skupiny Queen Freddiem Mercurym, kde mal stvárniť práve tohto významného speváka. Podľa portálu Deadline.com sa nepohodol so zostávajúcimi členmi kapely, ktorí majú posledné slovo pri výbere scenáristu a režiséra.


Sacha Baron Cohen totiž do projektu šiel s tým, že pôjde o pravdivý a pikantný opis divokého života Freddieho Mercuryho, kým členovia Queen si predstavovali jemnejšiu verziu vhodnú pre všetky vekové kategórie. Tiež sa mu podarilo získať scenáristu Petra Morgana a naklonil si aj režisérov Davida Finchera a Toma Hoopera, hudobníci však všetkých odmietli. Ako poznamenal Deadline, herca bude ťažké nahradiť, keďže sa na homosexuálneho speváka mimoriadne podobá.

Podľa britského denníka The Sun sa niekdajší Borat či Brüno dokonca prihlásil na hodiny spevu, mysliac si, že úlohu má istú. Pre dokonalé osvojenie celkového štýlu ikonického speváka, si herec odsledoval všetky koncerty skupiny Queen, ba aj jeho osobné nahrávky. Biografický film o živote rodáka z Tanzánie (niekdajší Zanzibar) by mali uviesť do kín v roku 2014.


Freddie Mercury je považovaný za jednu z najvýznamnejších osobností hudobného priemyslu. Napríklad magazín Rolling Stone ho vo svojom rebríčku 100 najlepších spevákov všetkých čias zaradil na 18. miesto a čitatelia magazínu Classic Rock ho v ankete označili za najlepšieho rockového speváka všetkých čias. Extravagantný hudobník s hlasovým rozsahom štyri oktávy zložil mnohé hity kapely Queen, ako napríklad Bohemian Rhapsody, Killer Queen, Somebody To Love, Don't Stop Me Now, Crazy Little Thing Called Love alebo We Are the Champions. Mercury zomrel 24. novembra 1991 na zápal pľúc, ktorý bol pre neho smrteľný v dôsledku oslabenia imunity vírusom HIV. Dožil sa iba 45 rokov.

Zdroj: SITA
Foto: AP Photo/Gill AllenZdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti