Hlavná stránka

>

Správy

>

O.B.D. má po rokoch nový singel, romantickú skladbu Keď búrajú most

O.B.D. má po rokoch nový singel, romantickú skladbu Keď búrajú most

23.09.2020 - 15:00 | redakcia

Fanúšikovia kapely O.B.D. sa konečne dočkali. Chalani sa po dlhých rokoch vrátili do štúdia a nahrali pomalú novinku Keď búrajú most. Je reakciou na narastajúcu polarizáciu spoločnosti, ktorá zasahuje aj do osobných vzťahov. Stavať mosty je lepšie, ako ich búrať – to je hlavné posolstvo kapely najmä v týchto náročných časoch. K pesničke kapela nakrútila aj čiernobiely videoklip.


Kapela O.B.D. využila koronakrízu tvorivo. Keď sa nedalo veľmi koncertovať, chalani sa zišli v štúdiu a tvorili. Výsledkom je novinka, ktorou potešili fanúšikov po dlhých rokoch. "Nahrávali sme to v krásnom prostredí štúdia v lokalite, kde sme sa pred rokmi po prvý raz stretli s našim gitaristom Silvom Sališom. Akoby sa pomyselne uzavrel kruh. Dokonca na dvakrát, pretože kameru ku klipu nám robil Braňo Špaček, s ktorým sme nakrúcali našu prvú skladbu Komáre," vraví gitarista O.B.D. Bronislav Dobrota.


Kapela dlhšie netvorila aj preto, že je líder, spevák a skladateľ Roman Galvánek študoval. V strednom veku sa totiž rozhodol doplniť si vysokoškolské vzdelanie. Študoval muzeológiu a kultúrne dedičstvo na Univerzite Komenského a keďže išlo o dennú formu štúdia, na iné mu veľmi neostával čas. Hneď po získaní titulu sa však opäť pustil do tvorby.

"Stále častejšie sa stretávam s tým, že namiesto toho, aby sa ľudia spájali, rozdeľujú ich úplné hlúposti. Sme veľmi polarizovaná spoločnosť, čo má veľké dopady na medziľudské vzťahy. Už som dokonca videl, ako tieto žabomyšie hádky zničili krásny láskyplný vzťah. To nie je dobré, ak žijeme tak, že po nás potopa. Toto má symbolizovať búranie mosta v skladbe," vraví Roman Galvánek. Pesnička je prvou lastovičkou, ktorá ohlasuje nový album. Chalani už na ňom pracujú a chcú požiadať o pomoc Fond podpory umenia.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Eva Sládková z agentúry Propaganda House.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti