Hlavná stránka

>

Správy

>

Paulie Garand, DJ Wich a Martin Císar zverejnili videoklip ku skladbe Nic víc

Paulie Garand, DJ Wich a Martin Císar zverejnili videoklip ku skladbe Nic víc

24.02.2020 - 08:30 | redakcia

Český raper Paulie Garand predstavuje spolu s producentom DJ-om Wichom novinku Nic víc, v ktorej sa spojili so slovenským spevákom Martinom Císarom. "Som rád, že môžem byť súčasťou tejto spolupráce. Paulie Garand a DJ Wich sú pre mňa výrazné mená. Mám pred nimi obrovský rešpekt, práve preto som sa na túto prácu veľmi tešil," vyznal sa Císar.


Pieseň je zároveň prvým singlom z pripravovaného spoločného albumu Paulieho Garanda a DJ-a Wicha, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta 20. mája. Skladbu pritom symbolicky nahrali ako prvú z celej štúdiovky. Umelci v piesni vyznávajú svoje pocity súvisiace s hudbou a s ich kariérou. "Nový singel, rovnako ako celý album, bude nie len sondou do svedomia našej generácie, ale tiež do môjho vlastného svedomia. U mňa netreba hľadať "macho" prístup, ale sebareflexiu," hovorí Paulie.

Císar sa podľa vlastných slov s myšlienkou skladby okamžite stotožnil a zhrnul ju vo svojom refréne. Demoverziu piesne naspieval ešte v Bostone, v Prahe ju nahrali spoločne až o niekoľko mesiacov neskôr. "Teším sa z tohto počinu a som zvedavý na celý ten album. Myslím, že to bude silné," podotkol mladý spevák.

Videoklip, v ktorom účinkujú všetci traja autori piesne, vznikol, rovnako ako samotná nahrávka, v Prahe. Interpreti ho nakrútili v spolupráci s Forward Creatives. V klipe vystupuje aj Garandova priateľka, slovenská speváčka Alžbeta Ferencová známa aj pod umeleckým menom Zea.


Paulie Garand, vlastným menom Pavel Harant, je český raper a producent, ktorý vydal od roku 2010 šesť štúdiových albumov (Harant, V hlavní roli, Molo, Boomerang, Nirvana, DANK). Spolu s rapperom Lipom vytvoril projekt BPM (Básníci před mikrofonem), v rámci ktorého vznikli albumy Slova (2007) a Horizonty (2009). Spoločne získali tiež cenu Akadémie populárnej hudby v kategórii Hip Hop a RnB. Medzi Garandove najznámejšie skladby patria Molo, La Familia, Boomerang, Tuláci, Hladina, Pavučina lží, L.B.C., Play či Návraty.

DJ Wich, vlastným menom Tomáš Pechlák, je hudobný producent a DJ pôsobiaci v Česku a na Slovensku najmä na hip-hopovej scéne. Dídžejingu sa začal venovať v roku 1998. Za sebou má projekt Indy & Wich a niekoľko spoluprác s rapperom LA4. V roku 2002 vydal album My 3. O štyri roky neskôr bol s albumom Hádej kdo... nominovaný na cenu Anděl. V roku 2007 vyšla štúdiovka The Chronicles of Nomad v spolupráci s americkým rapperom Nironicom a rok na to uzrela svetlo sveta jeho producentská nahrávka The Golden Touch, na ktorej sa objavili zahraniční hostia ako Lil Wayne, Talib Kweli, hip-hopové duo M.O.P., Kurupt, Raekwon a ďalší. Jeho produkcie si obľúbili mnohí českí i slovenskí rapperi, ktorí s ním často spolupracujú na svojich albumoch. Na konte má tiež hudbu k filmom Gympl (2007) a Ulovit miliardáře (2009).

Zdroj: SITA, Michelle Kristová / TS
Foto: David Sklenář


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti