Spevák Lukáš Adamec koncom minulého roka predstavil svoj nový album ...na lepšie časy..., ktorý pred pár dňami vyšiel aj na CD. Aktuálnym singlom z neho je pieseň Zmiluj sa, ku ktorej dnes predstavil oficiálny videoklip. Nakrúcal ho Michal Kunes Kováč, ktorý do spracovania zakomponoval viacero zaujímavých prvkov.

"Pieseň Zmiluj sa vznikla ako posledná na album. Chýbal nám tzv. signature prvok mojej kariéry. Pieseň je energická, hovorí o láske k žene, kajaní a prosbe o zmilovanie. Som rád, že aj v tomto prípade som mohol spolupracovať s Tomim Okresom a Vladom Krauszom, ktorí ju napísali. Tomi Okres je producentom celého albumu, som rád, že naša spolupráca funguje a že ľudí môžeme potešiť našou tvorbou," povedal Lukáš Adamec.

Text pesničky Zmiluj sa je možné vnímať ako túžbu po pozornosti ženy, ale zároveň ako prosbu o odpustenie, čo nie je zrovna príjemné, pretože tomu predchádzajú nejaké hriechy. Režisér videoklipu Michal "Kunes" Kováč zakomponoval do videoklipu rôzne inotaje súvisiace s textom, či už je to pomyselné stínanie hlavy, ťažko dostupné jablko alebo šachová partia s rúžmi.


Košický spevák je známy svojou nespútanou energiou, tú však ešte stále nemôže naplno prezentovať na koncertoch. "Dátumy na koncerty sú pripravené, ale to boli aj v rokoch 2020 a 2021. Oproti obdobiu pred pandémiou, kedy sme nestíhali nahrať album a išli sme singlovou cestou, teraz je to naopak," vysvetlil spevák, ktorý sa už nevie dočkať návratu na pódiá. "Koncertovanie mi dáva to, čo chcem, prečo robím hudbu. Koncerty mi dávajú zmysel môjho bytia, mojej práce, nabíjajú ma energiou a posúvajú ma ďalej. Vďaka koncertom komunikujem s ľuďmi. Je to pre mňa škola a cesta. Stále sa mám čo učiť a kam napredovať," dodáva.

Nádej na lepšie časy má Lukáš Adamec stále. "Verím, že rok 2022 bude zlomový a že prídu lepšie časy. Možno nie až také dobré ako pred pandémiou, ale určite lepšie ako počas nej." Na druhý album spevák zaradil aj skladby z rokov 2018 (Tancuj) a 2019 (Najviac), ktoré vyšli v singlovej podobe a získali si obľubu poslucháčov, ako aj titulnú skladbu k relácii Citronáda (2021, Život je boj).

"Kto má rád hudbu a je zvedavý, čo tvorím, si album môže vypočuť aj v lepších aj v horších časoch. Nie sú na ňom len veselé skladby, už nemám 16 rokov. Mám veľmi rád témy práve okolo nešťastnej lásky," povedal Lukáš Adamec o albume ...na lepšie časy..., ktorý pri svojom vzniku putoval naprieč Českom i Slovenskom. Nahrával sa vo viacerých štúdiách a podieľali sa na ňom profesionáli z oboch krajín. "Piesne sa zbierali päť rokov, ale hlavná práca trvala pár mesiacov na konci minulého roka. Chcel som im dať jednotnú hlavičku, a to sa podarilo," dodal.

Informácie a fotografie z nakrúcania redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Andrea Čurná. Správu sme upravili.

Súvisiaci interpreti: Lukáš Adamec