Hlavná stránka

>

Správy

>

Vypočujte si Supernova Session skupiny Živé kvety

Vypočujte si Supernova Session skupiny Živé kvety

25.03.2020 - 12:00 | redakcia

Štvrtá nahrávka série Supernova Sessions prináša štyri skladby obľúbenej bratislavskej kapely Živé kvety v surovej štúdiovej podobe. Okrem nikdy nenahraných skladieb na nej poslucháči nádju aj obľúbené pesničky v nových verziách. Nahrávalo sa bez zbytočného "špekulovania" s veľkým dôrazom na atmosféru štúdia.


"Veľa starých pesničiek už hráme dnes úplne inak, vlastne ani neviem, ako znejú v pôvodných verziách, keď sme ich vymysleli. Napríklad Ešte sme neleteli vesmírom. Za tie roky sa premenila na úplne inú skladbu a Supernova Sessions nám dali šancu zachytiť ju tak, ako ju dnes hráme na koncertoch. Popri tom sme nahrali aj úplne novú pesničku Cesty, ktoré nevedú nikam. Country na spôsob Živých kvetov," opisuje nahrávku série Supernova Sessions Peter Bálik, gitarista a zakladajúci člen skupiny Živé kvety.

"Je tu aj skladba, ktorá nám dlho unikala - Viem, že sa to dá. Tá sa ráta ešte z čias Oľgy (album Oľga, ideš svojím tempom; 2012), ale nikdy sme ju nevedeli nahrať tak, aby sme s ňou boli spokojní. Možno až teraz. A Dunaj je cover nášho kamaráta Davida Mlejneka zo skupiny Perly pokleslého výberu, kde hrá náš Ďuro. Kapela ju na koncertoch nehráva, lebo ju vraj nevie zahrať, tak sme ju naskúšali my. Sadla nám. Lucia hovorí, že škoda, že sme ju nevymysleli my. Nevadí. Už sme si ju privlastnili. Je naša," dodal.

Vypočujte si nahrávku na Deezeri:"Živé kvety u nás nahrávali aj svoju poslednú platňu Salto na rozlúčku. EP Albumy Supernova Sessions však fungujú na úplne odlišnom princípe. Spoločne sme sa snažili zachytiť špinavosť kapelného zvuku. Štyri vybrané skladby prešli veľkým sitom. Máme z nich radosť. Nahrávky našej série vydávame priebežne, v tomto zvláštnom kultúrnom vzduchoprázdne sme sa ich však rozhodli pripomenúť," dodáva k titulu série Supernova Sessions spoluzakladateľ vydavateľstva Real Music House, Robert Pospiš. Vydanie nahrávky podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Značka vydavateľstva Real Music House a produkčnej spoločnosti 582 s.r.o. Za produkciou, zvukom a masteringom nahrávok stojí hudobná dvojica Robert Pospiš & Martin Sillay a ich štúdio Real Music House. Výkonným producentom projektu Supernova Sessions je známy milovník dobrej hudby Peter "Iždo" Iždinský. Autorom loga novej značky je oceňovaný divadelný scénograf Tom Ciller.

Zdroj: Real Music House
Foto: Danka Urbanová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti