Hlavná stránka

>

Správy

>

Soundtrack k filmu Karel vychádza 1. októbra na 2CD, 3LP i digitálne

Soundtrack k filmu Karel vychádza 1. októbra na 2CD, 3LP i digitálne

25.09.2021 - 15:00 | redakcia

Jeden z najočakávanejších českých filmov, dokument režisérky Olgy Malířovej Špátovej Karel, konečne vstúpi 7. októbra do kín. V ten istý deň vyjde zároveň vo vydavateľstve Supraphon i soundtrack v podobe 2CD, 3LP a v digitálnych formátoch. Soundtrack zahŕňa maximum piesní obsiahnutých vo filme.


Smutné roky bez Karla Gotta pripomína nový dokumentárny film kameramana Jana Malířa a režisérky Olgy Malířovej Špátovej. Sedem hodín už zostrihaného materiálu sa premenilo na dvojhodinový záznam všetkých etáp života legendárneho speváka so špeciálnou pozornosťou venovanou jeho posledným rokom.

Emocionálne silná obrazová výpoveď je samozrejme plná maestrovej hudby. Zrodil sa preto nápad ponúknuť fanúšikom tiež spomienku v podobe albumov 2CD/3LP, ktoré zahŕňajú maximum piesní z filmu. Na jednej strane tvorcovia snímky logicky využili množstvo najväčších hitov Karla Gotta, spevákov život i kariéra zahŕňajú však tiež množstvo skladieb inak dôležitých, naspievaných v nemčine alebo potrebne dopĺňajúcich dej filmu. Vznikol tak pestrý súbor viac než štyridsiatich chronologicky zoradených trackov bezkonkurenčne najobľúbenejšieho speváka v histórii českej hudby.


Výnimočný titul vychádza v obale s grafikou filmového plagátu. Súčasťou obalu je obsiahly booklet naplnený historickými fotografiami, reportážnymi snímkami z natáčania i osobnými spomienkami režisérky Olgy Malířovej Špátovej a spevákovej manželky Ivany. Ide o cenný príspevok do ohromujúcej diskografie Karla Gotta - príspevok v súvislostiach vzniku jedinečný a neporovnateľný s bežnými kompiláciami.

"Karel pristupoval k natáčaniu s úplným pokojom a nechal sa točiť i v situáciách, s ktorými by desať rokov dozadu len ťažko súhlasil. Chcel, aby jeho príbeh bol pravdivý. Ešte v septembri, niekoľko týždňov pred smrťou, vyberal spoločne s Olgou hudbu do filmu. Prechádzali spolu zoznam jeho skladieb a starostlivo zvažovali každú pieseň. Tvorivosť a túžba všetko dotiahnuť do zdarného konca ho držali nad vodou. Záležalo mu na tom, aby film i kniha boli jeho životnými dielami. Aby boli zachytené jeho úspechy nielen u nás, ale i v zahraničí," uviedla Ivana Gottová.

Soundtrack Karel vydáva Supraphon v spolupráci s Karel Gott Agency a Bontonfilmom na 2CD, 3LP i v digitálnych formátoch v deň premiéry filmu, ktorá bola po odkladoch spôsobených pandémiou napokon stanovená na 7. októbra.


Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová z vydavateľstva Supraphon.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti