Hlavná stránka

>

Správy

>

David Guetta vydáva nový album, ovplyvnila ho aj kríza stredného veku

David Guetta vydáva nový album, ovplyvnila ho aj kríza stredného veku

26.11.2014 - 13:00 | redakcia

Francúzsky dídžej a producent David Guetta uviedol na trh svoju šiestu štúdiovku s názvom Listen. Z novinky už stihol predstaviť single Lovers on the Sun a Dangerous, na ktorých spolupracoval so spevákom Samom Martinom.


47-ročný rodák z Paríža vopred avizoval, že nový album bude úplne iný ako predchádzajúce. V štúdiu tentoraz častejšie pracoval s akustickými nástrojmi a komponoval piesne v klasickom štýle.

"Mohol som nahrať podobné skladby, s akými som uspel v minulosti, ale chcel som skúsiť niečo nové. Vystúpiť z komfortnej zóny a zariskovať, posunúť sa ako producent," povedal Guetta. Na nahrávke hosťujú viacerí umelci ako Nico & VinzJohn Legend, Emeli Sandé, Sia, Magic!, The Script alebo Nicki Minaj.


Najosobnejší album

Guetta zároveň priznal, že bojuje s krízou stredného veku. Rodák z Paríža to uviedol v rozhovore pre denník Le Parisien. "Mám 47 a vždy som bol šťastný, pretože som sa o to delil s Cathy," poznamenal na adresu bývalej manželky, s ktorou sa rozviedol v marci tohto roka po 22 rokoch manželstva.

"Počas mnohých rokov bol môj život jedna veľká párty. Keď vás to baví, nedokážete sa usadiť. Práve teraz však prekonávam krízu stredného veku. Kladiem si množstvo otázok. Aj o mojej hudbe, o tom, čo je pre mňa dôležité. Boli tu aj iné veci, o ktorých som si myslel, že majú pre mňa veľký význam, no teraz už pre mňa toľko neznamenajú," povedal Guetta, ktorý sa v tejto súvislosti vyjadril aj k novému albumu.

"Nahrať ho mi zabralo tri roky, pričom osem mesiacov som zo seba nedokázal dostať nič! Nevedel som sa pohnúť vpred. To sa mi doteraz nikdy nestalo. Súviselo to s mojím osobným životom. Je to zatiaľ môj najosobnejší album. Odkrývam v ňom omnoho viac emócií. Ukázal som v ňom aj moju zraniteľnejšiu stránku," pokračoval. "Zvyčajne si plánujem život na dva roky dopredu a preto, keď som ho zrazu nemal pod kontrolou, bol som naozaj vydesený. Sú tam piesne aj o tom," vysvetlil producent.


David Guetta má okrem spomínanej štúdiovky na konte ďalších päť albumov. Prvý počin Just a Little More Love uviedol na trh v roku 2002. O dva roky neskôr vydal album Guetta Blaster, z ktorého pochádzajú single Money či Stay. V roku 2007 mu vyšla tretia nahrávka s názvom Pop Life. Z albumu pochádza aj singel Love is Gone (feat. Chris Willis), ktorý sa umiestnil na 9. priečke v britskom singlovom rebríčku. Štvrtý album One Love (2009) a tiež piaty s názvom Nothing but the Beat (2011) sa dostali na 2. priečku britského albumového rebríčka.

Tracklist albumu David Guetta - Listen:

1. Dangerous (ft. Sam Martin)
2. What I Did for Love (ft. Emeli Sandé)
3. No Money No Love" (ft. Showtek, Elliphant, Ms. Dynamite)
4. Lovers on the Sun (ft. Sam Martin)
5. Goodbye Friend (ft. The Script)
6. Lift Me Up (ft. Nico & Vinz, Ladysmith Black Mambazo)
7. Listen (ft. John Legend)
8. Bang My Head (ft. Sia)
9. Yesterday (ft. Bebe Rexha)
10. Hey Mama (ft. Nicki Minaj, Bebe Rexha & Afrojack)
11. Sun Goes Down (ft. Showtek, Magic!, Sonny Wilson)
12. S.T.O.P. (ft. Ryan Tedder)
13. I'll Keep Loving You (ft. Jaymes Young & Birdy)
14. The Whisperer (ft. Sia)

Zdroj: SITA, PR
Foto: Ellen von Unwerth


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti