Hlavná stránka

>

Správy

>

Žákovic Open oslávi 20 rokov, organizátori venovali jubilejný ročník Ďuďovi

Žákovic Open oslávi 20 rokov, organizátori venovali jubilejný ročník Ďuďovi

26.02.2020 - 10:00 | redakcia

Jeden z najobľúbenejších slovenských festivalov, ktorý sa každoročne koná v prekrásnej Bošáckej doline, funguje už dve dekády. Organizátori sa jubilejný 20. ročník Žákovic Open rozhodli venovať Ďuďovi zo skupiny Hex, ktorý stál pri zrode festivalu a rád na ňom hrával. Preto má festival podtitul "Venované Ďuďovi".


Fanúšikovia domácej hudby sa opäť môžu tešiť na skvelý a žánrovo pestrý program. 31. júla a 1. augusta v Trenčianskych Bohuslaviciach po prvýkrát vystúpia Horkýže Slíže, ale aj legendárna skupina Bez ladu a skladu. Nebudú chýbať ani domáci headlineri Hex a kamaráti z kapiel Para, Le Payaco, Medial Banana, The Youniverse, Hudba z Marsu, Talkshow a ČAD. Ako vždy, nebude chýbať ani detský program, chillout zóna či už kultový futbalový zápas medzi hudobníkmi a fanúšikmi.

"Teším sa, že náš festival už dlhé roky spája rôzne hudobné žánre. Že sa ľudia na ňom cítia príjemne a že je na ňom taká úžasná atmosféra. Každoročne sa neviem dočkať tohto víkendu v krásnom prostredí Penziónu Žákovic v malebnej Bošáckej doline. Budem veľmi rád, keď k nám zavítajú ľudia, ktorí u nás ešte neboli a spoznajú náš malý, milý festival. Všetkých srdečne pozývam do Trenčianskych Bohuslavíc," teší sa organizátor festivalu Tomáš "Yxo" Dohňanský.

Partia spriatelených kapiel rastie už 20 rokov

Prvotná myšlienka na zorganizovanie festivalu Žákovic Open vznikla v roku 1999. Yxo spolu s kamarátom Mariánom Žákovicom prišli s nápadom usporiadať akciu v Penzióne Žákovic, na ktorej by sa stretli kamaráti a spriatelené kapely. "Žákovic Open pre mňa znamená veľa priateľov, krásnych stretnutí, spoznávanie nových kvalitných hudobníkov. Festival má už 20 rokov a keď sme začínali, bolo to preto, lebo mám rád kvalitnú hudbu, mám rád Hexákov. Som rád, že sa tu vystriedalo už dosť generácií a stále to má tú krásnu atmosféru ako na začiatku," hovorí Marián Žákovic.

Žákovic Open 2020

Medzi hlavné lákadlá jubilejného ročníka patria dve kapely, ktoré by sa inde zrejme len tak ľahko nestretli. Každá má totiž úplne iné publikum.

"Horkýže Slíže sme chceli už po minulé roky, ale keďže hrajú veľa koncertov po celom Česku a Slovensku, podarilo sa nám to až teraz. Chalani z kapely Bez ladu a skladu k nám chodievajú už dlhé roky ako návštevníci a veľakrát sme sa bavili, že by bolo super, keby u nás aj zahrali. Je to kapela, ktorá nekoncertuje veľmi často a o to viac sa som sa potešil, keď mi zavolal Peťo Kaščák, či ešte stále platí ponuka na ich hranie. Bez ladu a skladu sú pre mňa legendou, a dokonca nás spája aj jeden člen. Bubeník BLAS Peter Slameň spoluzakladal Hex a hral s nami na začiatku našej kariéry. Teším sa, že obe tieto skvelé kapely zahrajú práve na 20. ročníku nášho festivalu po prvýkrát," neskrýva radosť Yxo.

Venované Ďuďovi

Organizátori sa 20. ročník Žákovicu rozhodli venovať Petrovi "Ďuďovi" Dudákovi, Yxovmu spoluhráčovi zo skupiny Hex, ktorý minulý rok predčasne odišiel do hudobného neba. Chcú si tak spoločne s fanúšikmi zaspomínať na spoločné chvíle a uctiť si jeho pamiatku, preto má festival podtitul "Venované Ďuďovi".

"Bolo to pre nás prirodzené rozhodnutie. Finalizujeme prípravy festivalu, veľa sa bavíme o lineupe a o tom, čo sme prežili za tých 20 rokov. Zrazu prišla myšlienka venovať festival človeku, ktorý festival spoluzakladal, odohral na ňom veľa krásnych koncertov a rozdal veľa radosti. Ďuďov predčasný odchod je pre nás stále čerstvý a stále veľmi bolestivý. Budem sa preto tešiť, keď jeho život oslávime aj na jeho domovskom festivale s fanúšikmi, ktorí ho majú radi," uzatvára Yxo.

Žákovic Open 2020 ponúkne pre návštevníkov tradične aj detský program, stanovú dedinku Extra aj chillout zónu. Kultovým sa na Žákovici stal sobotňajší futbalový zápas medzi fanúšikmi a muzikantami. Festival zabezpečuje kyvadlovú dopravu a parkovanie zdarma. Tento rok sa Žákovic Open uskutoční v piatok 31. júla a sobotu 1. augusta. Všetky informácie nájdete na oficiálnych stránkach www.zakovicopen.sk alebo www.facebook.com/zakovicopen.

Vstupenky:  

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka festivalu Nora Krchňáková. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: archív - Peter Spurný


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti