Hlavná stránka

>

Správy

>

Kolízia hudobných období. White Place v novom singli cestujú v čase

Kolízia hudobných období. White Place v novom singli cestujú v čase

27.10.2021 - 14:10 | redakcia

Nadžánrová slovenská kapela White Place vydáva singel a videoklip k piesni Superposition. Ide v poradí o tretí singel k pripravovanému albumu In Context, ktorého vydanie je naplánované na leto 2022.


Skladba, ktorá z doterajšej tvorby kapely White Place najviac pripomína výbornú pieseň Well, sa venuje známemu pojmu z kvantovej fyziky - elektrónu, ktorý sa môže nachádzať vo viacerých pozíciách či časoch súčasne.

"Pri predstavách o niečom takom človek môže naraziť na limit vlastnej predstavivosti," hovorí frontman skupiny Daniel Jenčo. "Napadlo mi ale skúsiť spojiť viaceré hudobné obdobia v jednej piesni, spojiť rôzne časy do jedného zhudobneného celku. Skladbe preto dominuje klavírna téma evokujúca viac ako sto rokov staré obdobie impresionizmu v kombinácii s post-modernými a elektronickými prvkami."

Elektronika sa objavuje v poslednej tretine skladby, kedy sa k hypnoticky kolísavému trip-hopovému rytmu pridáva nová vrstva synkopovaných bicích odkazujúca na jungle z raných 90. rokov. Pieseň naznačuje novú zvukovú trajektóriu, ktorou sa kapela okolo bratského dua Daniela a Maja Jenča bude uberať na albume In Context.

Videoklip Superposition sa nakrúcal v priebehu augusta a septembra na rôznych miestach v Budapešti a na prešovskom sídlisku Sekčov. Ako hosť v ňom účinkuje tanečníčka Fatima Sabolová. O kameru sa postaral ďalší talentovaný člen rodiny Adrián Jenčo z Cube Art Pictures a o režisérske spracovanie Majo Jenčo. Zostavu White Place okrem bratov Jenčovcov tvorí producent Stano Čorej a bubeník Lukáš Fabian.


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér skupiny Matej Kráľ. Správu sme upravili a doplnili. Novinky White Place môžete sledovať na ich profiloch na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Foto: Adrián Jenčo


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti