Americký country spevák Willie Nelson oznámil vydanie nového albumu. Štúdiovka bude mať názov Ride Me Back Home a na trh sa dostane 21. júna. Osemdesiatpäťročný muzikant albumom dokončí "trilógiu o smrteľnosti", do ktorej spadajú aj albumy God’s Problem Child (2017) a Last Man Standing (2018).

Ride Me Back Home bude obsahovať tri nové skladby, ktoré Nelson napísal spolu s dlhoročným spolupracovníkom Buddym Cannonom či novú verziu jeho piesne Stay Away From Lonely Places z roku 1972. Okrem toho sa na albume budú nachádzať napríklad aj coververzie piesní Just the Way You Are od Billyho Joela a My Favorite Picture of You od Guya Clarka. Nelson z albumu už zverejnil titulnú skladbu Ride Me Back Home.


Willie Hugh Nelson sa stal jedným najuznávanejších country umelcov na svete vďaka albumom ako Shotgun Willie (1973), Red Headed Stranger (1975) či Stardust (1978). V súčasnosti má na konte už viac ako 60 štúdioviek. Okrem toho si zahral vo vyše 30 filmoch, napísal niekoľko kníh a je tiež aktivistom - presadzuje dekriminalizáciu marihuany a používanie biopalív. Za držbu marihuany ho v roku 2010 zatkli v mestečku Sierra Blanca v Texase. Niekoľkonásobný držiteľ Grammy predal len v USA viac ako 40 miliónov kópií svojich viac ako 100 nahrávok. V roku 2012 odhalili v texaskom Austine takmer 2,5-metrovú bronzovú sochu s jeho podobizňou. Sochár Clete Shields hudobnú legendu zvečnil posediačky s akustickou gitarou, pričom nezabudol ani na jeho charakteristické vrkoče.

Tracklist albumu Willie Nelson - Ride Me Back Home:
1 Ride Me Back Home
2 Come on Time
3 My Favorite Picture of You
4 Seven Year Itch
5 Immigrant Eyes
6 Stay Away From Lonely Places
7 Just the Way You Are
8 One More Song to Write
9 Nobody’s Listening
10 It’s Hard to Be Humble (ft. Lukas Nelson and Micah Nelson)
11 Maybe I Should've Been Listening

Zdroj: SITA (Pitchfork.com, archív)
Foto: facebook.com/WillieNelson

Súvisiaci interpreti: Willie Nelson