Hlavná stránka

>

Správy

>

Akustika chystá svoje premiérové koncertné turné. Zahrá v ôsmich mestách

Akustika chystá svoje premiérové koncertné turné. Zahrá v ôsmich mestách

29.11.2018 - 11:00 | redakcia

Slovenská kapela Akustika vydala pred letom nový album Zastavme svet, ktorý na zaplnenom prešovskom námestí pokrstil ich kamarát Jožo Kubáni. Hudobníci absolvovali opäť leto plné festivalových vystúpení aj s pesničkami z aktuálnej nahrávky a krátko po novom roku ich čaká prvé klubové turné.


V ôsmich slovenských a piatich českých mestách chce Akustika svojim fanúšikom uprostred zimy pripomenúť atmosféru z leta, keď si spoločne užívali festivaly, slnko, dobrú náladu a pohodu. Práve dnes skupina spustila predpredaj lístkov a hlási, že v každom meste bude dostatok cédečiek aj merchu.

Hudobníci do svojho koncertného plánu okrem rodného Prešova zaradili aj ďalšie mestá, kde už predtým koncertovali, cítia tam podporu od fanúšikov a vedia, že sa potešia, ak im prídu opäť zahrať.

"Odkedy sme vydali album máme stále lepší a lepší deň - Better day. Turné sa ponesie v duchu toho, ako nás fanúšikovia podporovali v lete na festivaloch, kde sme im náš nový album predstavili. To nás motivovalo zlepšiť im deň nielen v lete, kedy si každý užíva festivaly, koncerty a žíčo, ale hlavne im to priniesť k nim do rodného mesta. Chceme im spraviť lepší deň, preniesť ich na chvíľu do leta v rytme reggae a piesní Akustiky a pripomenúť im letnú pohodu," pozýva jeden z vokalistov kapely Peter "Kovo" Kovalčík.


Chystajú novinky aj prekvapenia s hosťami

Akustika doteraz hrala len sólové klubové vystúpenia a na ucelené turné po kluboch doposiaľ nevyrazila. Napriek tomu zvláda ročne od svojho vzniku viac než štyridsať koncertov. Keďže v lete skupinu videli tisícky ľudí na festivaloch prevažne s novými pesničkami z albumu Zastavme svet, doplnenými o najznámejšie kúsky z predošlej tvorby, pripravili si hudobníci aj niečo extra. "Rozšírime program o nové skladby, ktoré sme predtým naživo nehrali a pozvali sme si aj hostí. S niektorými chceme pripraviť úplne nové skladby. Nebudeme mať tých istých hostí v každom meste a niečo vznikne možno aj priamo na pódiu. Pozvali sme hosťujúcich dídžejov a Erika Šulca s jeho projektom Tribal Colours," dodáva líder kapely, gitarista a spevák Pavol Kovaľ.

Pri svojom vzniku v roku 2012 tvorilo Akustiku (pôvodne sa volali N3O Akustika) päť členov. Časom sa obmenili, skupina sa rozšírila o ďalšie nástroje a názov si skrátili na súčasnú podobu. Na turné vyrazia hudobníci na dvoch dodávkach, s vlastným zvukom a v deväťčlennej zostave. "Nálada v kapele je skvelá. Bude to sranda a uvedomujeme si to, lebo mnohí z nás pracujú v kultúre, hrajú v divadle, účinkujú v opere či štátnej filharmónii. Skôr to bolo o tom, aby sme si dokázali zladiť termíny. Milujeme koncertovanie, veď máme najazdené tisíce kilometrov. Fungujeme ako rodina a už sa nevieme dočkať januára, kedy vyrazíme za našimi fanúšikmi," priznáva Peter Kovalčík.


Novému albumu plnému pozitívnych a chytľavých skladieb sa darí, a tak kapela pripravuje jeho opätovné lisovanie. Podobne sa v lete míňal jej merchandise ako tričká, papieriky, odznaky a peňaženky. Skupina si preto nedávno na oficiálnej kapelovej stránke www.akustika.band spustila vlastný e-shop. "Ak si niekto nestihol kúpiť na festivale tričko, lebo mal na poslednú kávu pred odchodom domov, môže tak spraviť na tomto turné alebo cez náš web," dodávajú členovia kapely.

Čo je však dôležitejšie, celý merchandising kapely je z ekologických materiálov, pretože ochrana prírody je pre členov kapely dôležitá. "Nie preto, že je to cool, ale preto, že sa snažíme žiť tak, aby sme neubližovali niečomu, odkiaľ sme. Všetko vyšlo z prírody, jedlo, oblečenie, bývanie, bez prírody by to nebolo, preto nás to trápi. Sú to naše témy, nad ktorými sa bežne, keď sa stretneme, zamýšľame a vytáča nás to, čo sa deje. Veľa toho nájdete v našich textoch."

Termíny Zastavme svet Tour 2019:

11. 1.  - Prešov, Stromoradie (+ DJ APG, DJ Elnot)
12. 1. - Košice, Tabačka Kulturfabrik (+ DJ Elnot)
25. 1. - Banská Bystrica, Klub 77
26. 1. - Žilina, Smer Klub 77 - Music Bar
8. 2. - Tatranská Lomnica, Switch Club
14. 2. - Nitra, Music a Cafe (+ Erik Šulc & Tribal Colours)
15. 2. - Bratislava, Kulturák Klub (+ Erik Šulc & Tribal Colours)
16. 2. - Trnava, Malý Berlín (+ Erik Šulc & Tribal Colours)

Vstupenky:  Predpredaj.sk


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér Edo Kopček. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Hugo Činčala


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti