1celá5 - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako 1cela5.

Názov interpreta:
1celá5
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Pop, Pop rock, Rock, Hard rock, Glam rock, Progressive rock, Alternative rock, Indie rock, Heavy metal, Alternative metal, Blues, Blues rock, Jazz 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Bratislava
Web:
http://www.facebook.com/1cela5/ 
Zoznam členov:

János (Johnny) - gitara, spev
Maroš (dedo) - gitara
Winco - bicie
Peter (Pierre^) - basa 

Biografia:

Sme piati a sme jedna celá kapela ... sme kapela 1celá5. Nuž, ono je to momentálne iba takmer-pravda, keďže pôvodný spevák a jeden z troch zakladajúcich členov kapely sa rozhodol od nás odísť. Ten zvyšok funguje naďalej, dočasne vo štvorici ...

János - náš gitarista a autor väčšiny vlastného repertoáru, okrem toho nepísaný kapelník a koordinátor umeleckého smerovania; Maroš - náš druhý gitarista, metalista na pohľad, schopný s ľahkosťou zahrať kadečo iné, skúsený hudobník, ktorý vie, ako veci v "biznise" chodia; Winco - náš ukecaný bubeník, ktorý zvukárom na koncertoch tradične vždy až na poslednú chvíľu oznamuje radostnú správu, že je ľavák, takže treba celé bicie prezvučiť naopak :-) ; a Peter "Pierre^" - náš basgitarista, ktorý proste za basou robí, čo môže :-) a okrem toho sa chopil manažovania celého nášho "štúdiového" nahrávacieho procesu od zvučenia bicích nadiaľku až po mixovanie, pretože verí, že na to máme.

There was a time ...

Približne v r.2004 sa spevák/textár Andrej a nadšenec pre basové frekvencie Pierre rozhodli, že by hádam začali spolu muzcírovať. Pierre kúpil basu (ako vôbec prvý hudobný nástroj v živote), do partie pribrali dlhoročného univerzitného "brata v zbrani", gitaristu/speváka Jozefa, a ako 27-roční založili rockové/grungové trio Sweet 27. Jozef to po polroku vzdal, Andrej po ďalšom polroku taktiež, a tak Sweet 27 skončilo svoju ani nezačatú sľubnú púť.

Po roku absťákov sa však Andrej vrátil. Pierre vedel, že vo dvojici to bude naprd, preto okamžite začal v Bratislave zháňať ďalších hudobníkov do partie. Neprehováral starých známych, ktorí na niečo vedeli hrať, ale rozhodol sa zariskovať a loviť vo vodách neznámych. Podarilo sa mu hneď na začiatok naďabiť na Jánosa a zakráto na to aj na Martina. Bol marec 2009 a v Bratislave práve vznikla kapela 1celá5. Po viacmesačných turbulenciách na bubeníckom poste sme sa napokon ustálili v 5-člennej zostave s Wincom za bicími. Odvtedy sme našu voľbu neoľutovali. :-)

Po roku a pol existencie kapely, v septembri 2010, sa Andrej rozhodol odísť z kapely. Stratili sme tak výborný hlas a autora textov 90% piesní z už dosť obšírneho repertoáru vlastnej tvorby. 1celá5 však funguje naďalej. Hľadáme momentálne (stav k 28.9.2010) speváka, dovtedy prechodne za mikrofónom zaskakuje János (a ide mu to).
Hráme na akciách za týchto podmienok: Ako honorár nám postačí preplatenie dopravy, ale keď dáte +20% k tomu, neurazíme sa. :-)

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu