50 Cent - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
50 Cent
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Rap, Gangsta rap 
Krajina:
USA

Biografia:

50 Cent, vlastným menom Curtis Jackson, si svoj pseudonym prevzal od gangstra Kelvina Martina, ktorý bol známy práve pod týmto menom. Zvolil si ho preto, lebo tvrdil, že je taký istý ako 50 Cent.

Pod vydavateľstvom Columbia Records mal v roku 2000 vydať svoj debutový album s názvom Power of the Dollar. V tom istom roku založil spolu s Tonym Yayom, Lloyd Banksom a Bang'Em Smurtom skupinu G-Unit.

Po incidente, pri ktorom bol 50 Cent zasiahnutý deviatimi guľkami, s ním vydavateľstvo rozviazalo zmluvu. A tak debutový album vyšiel v roku 2002 pod názvom Guess Who's Back. Obsahoval aj skladby z prvého nevydaného albumu.

Prešiel do vydavateľstva, ktoré založil Eminem a Dr. Dre – Shady/Aftermath. V roku 2003 vydal album Get Rich Or Die Tryin'. Predalo sa z neho 6,5 miliónov kópií. Pod tento úspech sa podpísal singel In Da Club.

Štvrtý album vyšiel v roku 2005. Niesol názov The Massacre. Najväčší úspech zaznamenal singel Candy Shop, podobný úspech zožali aj ďalšie tri single Disco, Inferno, Hate it or love it a How we do.
Po dvoch rokoch vydal album Curtis, z ktorého vyšli single ako I Get Money, Straight to the Bank alebo Follow My Leady.

Začiatkom roku 2008 mal uzrieť svetlo sveta album Before I Self Destruct, ktorým si chcel vyjasniť všetky spory s ostatnými rapermi. Týmto albumom chce raper ukončiť svoju kariéru.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu