A´CONTO - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako Peter Wild.

Názov interpreta:
A´CONTO
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Funk 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Bratislava
Web:
http://www.aconto.sk/ 
Zoznam členov:

Peter Stankovič - spev
Pavol Stankovič - spev
Milan Medek - gitara
Peter Papp, Viliam Vitéz - klávesy
Ervín Olan - basa
Emil Frátrik, Juraj Kuchárek, Patrik Simeonov - bicie
Martin Ďurdina, Peter Bubnič - trúbka
Marek Bubnič - trombón
Peter Wild - saxofón 

Biografia:

Skupina A´CONTO vznikla niekedy v roku 1984 na troskách skupiny WATT z iniciatívy Petra a Pavla Stankovičovcov (obaja spev), Jána Mudrocha a Martina Zajka (obaja gitary). Prvé hráčske obsadenie sa ostálilo v polovici roka 1986, kedy sa skompletizovala dychová sekcia a skupina účinkovala v tomto obsadení: Peter Stankovič - spev a perkusie, Pavol Stankovič - spev a perkusie, Martin Zajko - gitara, Ján Budroch - gitara, Tibor Bódiš - basa, Peter Krbaťa - bicie, Daniel Oláh - trúbka, Pavol Zvirinský - trúbka, Peter Wild - saxofón a Štefan Gál - trombón. Boli sme vtedy mladí, plní snov a nápadov a hlavne sme boli tak správne "uletená" partička nadšencov, ktorí milovali funky a rozhodli sa napraviť skutočnosť, že tento žáner na Slovensku absentoval.

Hráčske obsadenie sa samozrejme za týcho mnoho rokov niekoľkokrát pomenilo a v skupine sa popri stálych členoch vystriedalo mnoho vynikajúcich hudobníkov: Marek Minárik, Ervín Olan (basa), Miro Mašat (trúbka), Emil Frátrik, Juraj Bilčík, Juraj Kuchárek, Patrik Simeonov (bicie), Ľuboš Horák (trombón), Boris Červeňanský, Július Banya st., Noro Banya, Tibor Herchl (saxofóny), Otto Kollman, Július Banya ml., Maroš Hečko, Ivan Kača (klávesy) ...

Okrem mnohých úspešných vystúpení na domácej pôde sme odohrali viacero koncertov v Maďarsku, v Česku a Poľsku. Takisto sme sa zúčastnili najznámejšieho slovenského súťažného festivalu Bratislavská lýra 1990 a zároveň sme bývali častým hosťom na známom festivale Bratislavské jazzové dni.

Medzi naše najväčšie úspechy môžeme jednoznačne rátať tie vystúpenia, ktoré sme absolvovali ako "predskokani" pred takými velikánmi svetového funku, ako sú LEVEL 42 a Kool & The Gang.

Popri samotnej hudobnej činnosti v rámci kapely jednotliví členovia dostávali ponuky od známych skupín a interpretov a pôsobili alebo doteraz pôsobia v doprovodných skupinách známych slovenských aj českých hviezd (Richard Műller, Janko Lehotský, Elán, Lucie ...). Po revolúcii sme si dali pauzu takmer na osem rokov. Lenže - kto raz začne s muzikou, len tak ľahko neskončí... A tak sme sa v roku 1999 opäť zišli, aby sme vám - fanúšikom čistokrvného funky zasa ponúkli niečo fajn zo svojej kuchyne.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu