A Static Lullaby - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
A Static Lullaby
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Hardcore 
Krajina:
USA
Web:
http://astaticlullaby.com/ 
Zoznam členov:

Joe Brown
Dan Arnold
Dane Poppin
Philip Manansala (Touring guitarist)
Tyler Mahurin 

Biografia:

Skupina bola založená v roku 2000 v americkom štáte Kalifornia. Krátko po sformovaní sa skupine naskytlo niekoľko vystúpení na miestnych podujatiach, na ktorých zožali úspech so svojou dynamickou gitarovou hudbou a miestami až prehnane kontroverznými textami.

V septembri 2001 skupina nahrala demonahrávku k skladbe Withered a neskôr aj k ďalsím skladbám, ktoré o rok neskôr vydali na EP.
Podarilo sa im zaujať a po podpísaní zmluvy s malým vydavateľstvom, vydali v roku 2002 album s názvom ...And Don't Forget to Breathe, ktorý podporili rozsiahlou šnúrou koncertov s ďalšími kapelami.

Kapela sa šplhala vyššie a po podpísaní zmluvy s Columbia Records vydali v roku 2005 svoj druhý štúdiový album s názvom Faso Latido.
Nakrátko nato odišli z kapely vokalista Phil Pirrone a gitarista Nate Linderman a na ich miesto nastúpili spevák John Martinez a gitarista Dane Poppin.

V roku 2006 vydala kapela svoj tretí album A Static Lullaby, ktorý bol na rozdiel od tých predošlých oveľa tvrdší a agresívnejší.

Zakrátko na to odišiel z kapely novoprijatý gitarista a kapela aj bez neho len v štvorčlennom zložení vydala v steptembri 2008 svoj štvrtý album s názvom Rattlesnake!.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu