A*teens - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
A*teens
Roky činnosti:
90's,00's
Krajina:
Švédsko

Biografia:

Skupina bola založená v roku 1998 ešte pod názvom ABBA-Teens. Skupinu tvorila štvorica mladých Švédov: Sara Helena Lumholdt, Marie Eleonor Serneholt, John Dhani Lennevald a Amit Sebastian Paul.

Ako už vyplýva z názvu, skupina si zobrala za úlohu prespievať najväčšie hity známej skupiny ABBA a dať ich do podoby, v ktorej by oslovili aj súčasnú mladú generáciu. Tento zámer sa vydaril a už prvý singel Mama Mia sa dostal na prvé miesta hitparád po celej Európe a tým vyniesol túto skupinu na výslnie.

Z prvého albumu The ABBA Generation sa predalo viac než 3 milióny kópií. Skupina absolvovala niekoľko turné po celom svete spolu s celebritami ako Britney Spears, Aaron Carter a N’Sync.

Aby skupina nebola naviazaná len na hity od skupiny ABBA, premenovali sa na A*TEENS a vo februári 2001 vydali svoj druhý album Teen Spirit, ktorý bol rovnako pozitívne a tanečne naladený ako predošlý a taktiež zožal nemalý úspech. Hit Upside Down ihneď zabodoval v hitparádach a potvrdil správnosť kroku prejsť na vlastnú hudobnú tvorbu. Do éterov sa dostal aj druhý singel Halfway Around The World. Nasledovala ďalšia šnúra koncertov nie len po USA a Európe, ale aj Ázií.
Na jar 2002 vydali svoj tretí album Pop 'Til You Drop! z ktorého do rebríčkov odštartoval singel Floorfiller.
Rok na to vydali svoj štvrtý album New Arrival. Na niektorých singloch z tohto albumu sa autorsky podieľali aj samotní členovia skupiny.

Po výberovke The Greatest Hits sa skupina rozpadla a jej členovia odštartovali svoje vlastné sólo kariéry vo svete hudby a všetci štyria vydali svoje vlastné debutové single.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu