ADK - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako ADK.

Názov interpreta:
ADK
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Jazz, Soul, Funk, Rap 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Bratislava
Zoznam členov:

Aldo
Dukat
Keššo 

Biografia:

Viete o tom, že slovenský hiphop nie sú iba prázdne verše, pózy a masírovanie vlastného ega? A že už dávno nie je len hudbou zasoplených detí v rozťahaných gatiach a krivých šiltovkách, ale dokáže byt i niečím viac? Čo by ste povedali na bíty klasického hiphopu líznuté soulom, funkom ci jazzom? Ak sa vám táto predstava pozdáva, nový album skupiny A*D*K vás určite príjemne prekvapí.

Petržalsko-ružinovské trio Aldo, Dukat a Keššo pripravilo na naše pomery málo vídaný projekt s názvom Ked ožíva mesto, v ktorom sa vskutku počúvateľne prelína mnoho štýlov a melódií čerpajúcich inšpiráciu zo sveta cernošskej hudby.

Album aj napriek tomu, že je textovo i hudobne rozmanitý a odlišný od zvyšku scény, naďalej ostáva "striktným rapom" - kde všetci traja bez servítky svojsky vypovedajú o tom, co každý z nich prežil a čím je ovplyvnený. Aj keď na seba chalani nepútajú nasilu pozornosť, prešli si už pomerne dlhú cestu a po rokoch zžití s hiphopovou kultúrou sa rozhodli zadeliť svoju prvotinu.

Okrem dvorného producenta skupiny A*D*K Dukata sa chopil pôrodu albumu už pomerne známy hudobník a producent skupiny Mango Molas Roland Kánik (Raveniuz). Ten už v minulosti spolupracoval s významnými menami slovenského hudobného priemyslu, ako napríklad Tina, AMO, Peter Lipa, Richard Müller, Marián Jaslovský, Boboš Procházka a i.

O exotický nádych albumu sa postarali renomovaný bluesman Juraj Turtev, trubkár Maroš Podhajský, trombonista Martin Haas ci gitarista Ondrej Botek.

Na nosiči sa objaví aj legenda slovenského hiphopu Vec, ci mladý talent Oldboy, ktorí svojimi charakteristickými podkladmi dokreslili obraz premiéry A*D*K.

Pod pohodový návrat k hiphopovej tradícii sa podpísali špickoví Dj-i, rovnako ako aj mladé talenty. Ruky k dielu priložili popri spomínanom Dj-ovi Vecovi Dj Metys, Dj Spinhandz, Dj Jazzy a iní.

Exkluzivitu debutu A*D*K pridal i jeden z najuznávanejších československých freestylerov Shomi, ktorý si svoju povesť vybudoval prostredníctvom mnohých úspešných battlov.

Kto sa chce o tvorbe dozvedieť viac, informácie nájde na webe www.myspace.com/adkhiphop, alebo si môže CD objednat priamo na adrese obchod.hip-hop.sk - cena dlhohrajky by sa mala pohybovat okolo 5 - 6 €.

Tak, ako kluby a bary ožívajú nocou, tak ožijú aj vaše hudobné chuťové poháriky po prvých tónoch aktuálneho počinu A*D*K.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu