Aerosmith - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Aerosmith
Roky činnosti:
70's,00's
Žánre:
Rock, Hard rock, Heavy metal 
Krajina:
USA
Web:
http://www.aerosmith.com// 
Zoznam členov:

Steven Tyler
Joe Perry
Tom Hamilton
Brad Whitford
Joey Kramer 

Biografia:

Táto kapela datuje svoju históriu od roku 1970, pričom sú 40 ročnou skupinou, hrajúcou v pôvodnej zostave.

Prvým albumom ktorý nesie názov kapely, táto formácia dieru do sveta hudby nespravila, za spomenutie však stojí singel Dream On.

Skutočný úspech sa dostavil vydaním albumu Toys In The Attic z roku 1975.
Členovia ako praví rockeri prepadli drogám, čo sa odrazilo aj na albume Draw The Line.

Druhý dych nabrala kapela albumami Done With Mirrors, Pump, Bet a Grip.
Priniesli so sebou množstvo hitov ako Angel, Love In An Elevator, Amazing,..

Do sveta filmu nahliadli singlom I Don´t Want To Miss A Thing, ktorý sa stal soundtrackom k filmu Armagedon.
Ďalšie roky sa niesli v znamení výberových alebo live albumov.

Posledná výberovka vyšla v roku 2006 pod názvom Devil´s Got A New Disguise : The Very Best Of Aerosmith, ktorý datuje skladby od začiatku kapely až po dnes.

Za tú dobu si kapela získala milióny fanúšikov vďaka originálnej kombinácii popu, heavy metalu, glam – rocku či tradičným blues – rockom. Už od začiatku kariéry však bola skupina známa aj svojou ťažkou drogovou závislosťou a alkoholizmom, na základe čoho si získala prívlastky ,,jednej z najrozhádanejších kapiel svetovej rockovej scény“, ale aj ,,nezničiteľnej skupiny s deviatimi životmi“, ktorá sa dokázala dostať z dna opäť na vrchol.

Kapela sa tiež umiestnila na 21. mieste v rebríčku ,,Top 40 hitov v horúcej 100 Billboardu", devätkrát na prvom mieste v rebríku ,,Mainstreamových rockových hitov", získala štyri ocenenia Grammy a desať ocenení MTV Video Music Awards. V roku 2001 bola uvedená do Rock and Rollovej siene slávy a piesne „Dream On“ a „Toys In The Attic“ boli zaradené na zoznam ,,500 piesní, ktoré formovali rock". V r. 2005 ju časopis Rolling Stone umiestnenil na 57. miesto v rebríčku stovky najvýznamnejších umelcov všetkých čias".

Kapela vyrazila na jar 2012 na Global Warming Tour, pričom sa chystá vydať nový album. Podľa vyjadrení speváka Stevena Taylora by sa tak malo stať v septembri tohto roku. Skupina však chystá už počas tour predstaviť niektoré skladby z 15. štúdiového albumu.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu